Nowy laptop i zainstalowana Vista - skąd wziąć instalkę?


(Numer_inaczej) #1

Witam!

Mój brat kupił laptopa Asusa z zainstalowaną wersją Visty - jednak nie otrzymał żadnej płyty instalacyjnej. Skąd wziąć instalację w przypadku padu systemu?


(Icearas) #2

Powinna być partycja recovery na nim zrobiona i z tego się odzyskuje system jak padnie.


(Mike Wroclaw) #3

a jak nie to ze sklepu :wink:


(Numer_inaczej) #4

a czy ta partycja jest normalnie widziana przez Eksplorator Windows? - bo jeśli tak, to takiej partycji nie ma ... :frowning:


(Damian True) #5

Mój znajomy dostał lapka wraz z dyskiem USB i bez płyty(recovery disc). Na tym dysku był recovery disc. Nie dostałeś nic kompletnie z laptopem ?


#6

Numer_inaczej , a zerknąłeś może przypadkiem do instrukcji obsługi laptopa? Jeżeli nie, to radzę od tego zacząć.


(Icearas) #7

Zobacz czy jak włącza sie laptop czy nie ma czegoś, że jak wciśniesz f ileś tam to nie będzie Recovery Manager lub coś w tym stylu. Partycja ta często też jest ukryta, że nie widać jej normalnie.


(Numer_inaczej) #8

ok - dzięki za uwagę i informacje


(RafałG) #9

Witam, ostatnio nabyłem laptopa Toshiba gdzie vista juz była zainstalowana i przy uruchamianiu nagrałem na płyty "dysk do odzyskiwania danych" bo tak było zalecane, czy to może jest kopia visty z mojego komputera nagrana na płytki? Czy musze się gdzieś upomnieć o płyte z vistą?

Pozdrawiam :slight_smile:


(Bieniek102) #10

Witam.

Podpinam się do tego wątku ponieważ mam problem właśnie z recovery disc. Coś mam z Explorarotem Windows i będę zmuszony użyć tego dysku i mam pytanie...czy ten dysk przywraca tylko system na C: do stanu fabrycznego i nie usuwa plików z innych dysków, czy robi tak że wszystko będzie jak od nowości (utrace swoje partycje, filmy na innych dyskach itp)??? Umie mi ktoś odpowiedzieć na to?


(Clank) #11

Nie, to jest tylko płyta z danymi (dokumenty, muzyka itd.) recovery masz na dysku, ale to też można nagrać na płytę sposobem, ale nie wiem jak to jest w toshibie :slight_smile:


(Bieniek102) #12

Ja mam Toshibę i gdy włączyłem pojawiło mi się że mogę utworzyć dysk do odzyskiwania danych, jak koledze, i to jest Twój dysk dzięki któremu odzyskasz stan fabryczny systemu. :slight_smile: