Nowy laptop: instalacja aktualizacji?


(betmariss) #1

Mam nowy laptop z preinstalowanym Windows 7 Professional x64. Muszę go przygotować do użytku komuś, kto zupełnie nie zna się na komputerach. Nagrałam Recovery i chciałam zainstalować aktualizacje, ale będzie ich strasznie dużo (ostatnie zainstalowane aktualizacje są z sierpnia 2015 roku) i instalowanie przez Windows Update to jakaś masakra. Jest może sposób, aby zainstalować te wszystkie aktualizacje jakoś szybciej?


(Domker) #2

Ściągnij Service Pack’a do niego. (zbiorcza paczka aktualizacji)

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5842

Wybierz plik o nazwie: windows6.1-KB976932-X64.exe  - pobierz i zainstaluj.


(stens1950) #3

Pakiet zbiorczy aktualizacji http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/aktualizacje/Pakiet_zbiorczy_aktualizacji_Windows_7-KB3125574.html


(betmariss) #4

Dziękuję :slight_smile:


(betmariss) #5

Niestety, problem jednak nie został rozwiązany. Kiedy próbuję zainstalować ten Service Pack, to wyświetla się komunikat, że już jest zainstalowany i faktycznie w info o systemie jest Windows 7 Professional Service Pack 1.

Z kolei przy próbie instalacji pakietu zbiorczego aktualizacji mam komunikat, że ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera, a pobrałam właściwą wersję na system 64-bitowy.

Windows Update wyszukuje bez końca. Próbowałam zainstalować łatkę KB3172605, ale też “nie ma zastosowania do tego komputera”.

To ja już nie wiem co robić.

 


(zbigg47) #6

Spróbuj tak:

 

Wyłącz ręcznie w menadżerze zadań usługę wuauserv

następnie zainstaluj poprawkę zbiorczą z lipca

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3172605

 

potem ponownie włącz w/w usługę

i następnie w Windows Update daj “wyszukaj aktualizację”.

Powinno zadziałać…

 

PS. Przeczytaj swój ostatni post z 19 września…

 

 


(betmariss) #7

Wyłączałam tę usługę, ale nie pomagało. Dzwoniłam w końcu do Microsoftu i wysłali mi na maila 5 aktualizacji do zainstalowania po kolei. Wszystkie się zainstalowały bezproblemowo i właśnie włączyłam Windows Update. Także niedługo się dowiem, czy to pomogło.

@Edycja:

Pomogło, Windows Update już wyszukał aktualizacje :slight_smile: