Nowy Laptop instalacja Linuksa a utrata gwarancji

(treuer25) #1

Witam drogich forumowiczów.
Niedawno kupiłem sobie laptopa jest zainstalowany na nim Windows 10.
Jako że jestem raczej użytkownikiem Linuksów chciałbym zainstalować na tym Laptopie właśnie Linuksa
I tutaj rodzi się pytanie czy wraz z zainstalowaniem Linuxa nie stracę gwarancji.

Nie.

(takijeden.ninja) #3

Nie, nie stracisz.
Warto natomiast dodatkowo zrobić jedną rzecz: zrobić kopię aktualnie zainstalowanego Windowsa, tak aby można ją było w razie czego przywrócić.
Może się to przydać w przypadku (odpukać) awarii laptopa. Przed wysłaniem w celu reklamacji przywrócisz po prostu stan fabryczny dysku i nikt nie będzie Ci z serwisu wciskał kitów, że problemy spowodowane są linuksem (niewłaściwa obsługa sprzętu).

(lingruby) #4

akurat nie ma to żadnego wpływu ( ja ostatnio 2 lapki oddawałem do serwisu w jednym chłodzenie padło, a drugi wymiana całej obudowy ) i nie było żadnych problemów a na obu był Linux :slight_smile:

a przy odbiorze pokazywali że wszystko działa na live distro z usb :wink:

no chyba że trafiłem na normalny serwis :wink:

(takijeden.ninja) #5

To działanie w ramach minimalizacji głupot szargających nerwy użytkownikowi. W przypadku normalnego serwisu całkowicie zbędne, a w przypadku kretynów szukających dziury w całym (sprzęt + system to jedność!) może być pomocne.

(treuer25) #6

Dziękuje za udzielenie się do tematu już zainstalowałem Linux Mint 18.1.
Komputer działa jak “złoto”

(J133435) #7

Jeśli masz dysk SSD to trzeba by co nieco poustwiać w systemie, aby ci dysk żył długo i szczęśliwie.