Nowy Laptop instalacja Linuksa a utrata gwarancji

Witam drogich forumowiczów.
Niedawno kupiłem sobie laptopa jest zainstalowany na nim Windows 10.
Jako że jestem raczej użytkownikiem Linuksów chciałbym zainstalować na tym Laptopie właśnie Linuksa
I tutaj rodzi się pytanie czy wraz z zainstalowaniem Linuxa nie stracę gwarancji.

Nie.

Nie, nie stracisz.
Warto natomiast dodatkowo zrobić jedną rzecz: zrobić kopię aktualnie zainstalowanego Windowsa, tak aby można ją było w razie czego przywrócić.
Może się to przydać w przypadku (odpukać) awarii laptopa. Przed wysłaniem w celu reklamacji przywrócisz po prostu stan fabryczny dysku i nikt nie będzie Ci z serwisu wciskał kitów, że problemy spowodowane są linuksem (niewłaściwa obsługa sprzętu).

akurat nie ma to żadnego wpływu ( ja ostatnio 2 lapki oddawałem do serwisu w jednym chłodzenie padło, a drugi wymiana całej obudowy ) i nie było żadnych problemów a na obu był Linux :slight_smile:

a przy odbiorze pokazywali że wszystko działa na live distro z usb :wink:

no chyba że trafiłem na normalny serwis :wink:

To działanie w ramach minimalizacji głupot szargających nerwy użytkownikowi. W przypadku normalnego serwisu całkowicie zbędne, a w przypadku kretynów szukających dziury w całym (sprzęt + system to jedność!) może być pomocne.

Dziękuje za udzielenie się do tematu już zainstalowałem Linux Mint 18.1.
Komputer działa jak “złoto”

Jeśli masz dysk SSD to trzeba by co nieco poustwiać w systemie, aby ci dysk żył długo i szczęśliwie.