Nowy laptop, który z tych dwóch?

na gma 950 areo glass działa prawidłowo - piszesz bajki, śmieć twierdzić, że nawet nie wiesz co piszesz.

to jest śmiech przez łzy (żalu).

działa płynnie z pełnym areo glass (przy odpowiednich sterownikach - vista ocenia wydajność interfejsu areo - za pośrednictwem indeksu = 4), widzę, że nawet nie rozróżniasz gma 950 a x3100.

pamięci nie wykryje ?? radzę się zapoznać ze specyfikacją intela 945 - a że pewnie nie wiesz gdzie szukać to ci uproszczę i każdy laptop oparty na tym chipsecie obsłuży minimum 2GB w 2 kościach po 1024MB, jeśli zaś w lapie są 4 banki (rzadko się to zdarza, raczej w droższych modelach) - do 4GB po 1GB na bank.

Od kiedy Aero jest na VHB czy VP?

Gdybym nie rozróżniał to bym nie pisał, że GMA 950 nadaje się tylko pod XP. Odnośnie x3100 nie mam ugruntowanego zdania. Wiem tyle, że jest lepsza niż 950. Dywagujemy o sprawach, które zostały dawno udowodnione.

Nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Wiesz, czym są certyfikowane moduły? Swego czasu miało to miejsce z płytami Intela pod komputery stacjonarne, ale nie dokładanie o to mi chodzi. Niektórzy producenci laptopów robią takie numery z pamięciami, aby klient nie mógł na własną rękę sprzętu taniej rozbudować, jeśli mu to zaświta. Co z tego, że płyta mogłaby obsłużyć więcej, jeśli producent lapka wrzucił swoje 3 grosze?

http://xp.net.pl/vista/vista_wersje.html, jeśli chodzi o HB to wystarczy zmienić 1 klucz rejestru :

http://www.tweaks.pl/czytaj,aero_glass_ … c,510.html

mój laptop jest wyposażony w gma 950 - wszystkie wodotryski areo są włączone i działają wydajnie - intel gma 950 wspiera areo glass.

nie ma takich, są tzw. dedykowane, posiadające znaczek kompatybilności z danym sprzętem.

bzdury - bynajmniej nie dotyczy to pamięci operacyjnych a co najwyżej napędów optycznych ( i to tylko w niektórych modelach). co do pamięci to działają bez problemu takie marki jak hynix,kingston itp. (choć za pewne znajdą się niektóre -konkretne serie, które będą wymagały konkretnych ramów - temat marginalny).

chipset intel 945 mobilny to określony standard w dziedzinie mobilnych komputerów.

Tryb Aero 3D, pod Vistą działa już na Intel GMA 950, więc nie wciskaj ludziom takich kitów. Na przyszłość trochę poczytaj.

Ja bym chyba brał tą Toshibe …

Dość dużo różnorakich portów … pamięć byś wymienił i laptop jak ta lala…