Nowy laptop, który z tych dwóch?

Bardzo proszę o radę, który laptop lepszy będzie?? !!

zdecydowanie toshiba.

No tak, ale to nie ma różnicy między 1 GB, 2 GB albo procesorem i podręczną pamięcią??

Ja osobiście polecam Fujitsu Siemens. Ma nieco lepsze parametry, a cena podobna. W toshibie płacisz połowę za znaczek TOSHIBA.

jest różnica ale 2gb sodimm ddr2 to koszt 130zł :stuck_out_tongue_winking_eye: a zatem 1gb - ok 60zł

jeśli chodzi o cache - w wydajność wielkiej różnicy nie ma.

jakość fs jest mierna, martwi mnie też układ dźwiękowy na VIA (czyżby chipset też był na VIA) ?? toż to szrot w dziedzinie laptopów ;-).

No dobra, w sumie Toshiba ma znacznie więcej wejść itd. ale jednak wolniej będzie działać i chyba korzystając z kilku programów na raz może się bardziej ciąć, szczególnie na Viście, co??

piszesz w kontekście pamięci operacyjne, za 60zł sobie jej dołożysz do 2gb !!

a procek? 2x1.86 i 2x2.0 z cache 2 MB :slight_smile:

tu nie ma wielkiej różnicy (nie odczujesz). :wink:

No dobra, to chyba Toshibę wezmę, skoro tak mówisz :slight_smile:

Przy tych konfiguracjach to wybrałbym FS. Mimo, że grafika zintegrowana, ale na tamtej Toshibie to Vista na pewno będzie “działać” pod GMA 900 :x Nawet jeśli się sprzedający pomylił i zamiast 950 wpisał 900, to ładny mebel za ponad 2tys. Nie mówiąc już o dużo słabszym procesorze.

widzę że kompletnie nie orientujesz się ani systemie windows vista ani w standardach intelowskich gma to raz, a dwa, sprzedawca nie wymienił chipsetu na jakim jest ten laptop ( za pewne jest na słabiutkim VIA, a integry VIA mają słabszą wydajność niż GMA). toshiba jest na chipsecie intel 945 prawdopodobnie - a zatem integra to gma 950).

nie jest aż taka duża różnica a przynajmniej mało zauważalna.

Nie brałem pod uwagę płyty głównej, przez którą Toshiba wygra, ale generalnie pod Vistę się nie nadaje ona również.

Widziałem jak działają laptopy z grafiką intela pod Vistą i jak to się mówi: “Sorry Winetou” GMA była dobra do XP, ale nie do Visty. Na nowszych też jest różnie, tak jak z dokładaniem pamięci (adresowanie).

Widziałem w praniu, nie jeden laptop z Vistą, więc nie zarzucaj mi, że nie jestem w temacie z systemem.

ale w jakim kontekście się nie nadaje ?? coś nie działa ??

ale się uśmiałem ;-).

mógłbyś rozwinąć tą myśl ??

ale mi namieszaliście, no i co ja mam wziąć :stuck_out_tongue:

jeszcze się zastanawiasz ?? a jaka max kaska ?? z tych dwóch wybór jest oczywisty - Toshiba i nic tego nie zmieni, ani żadne teorie rodem z bujnej wyobraźni, które rodzą się w głowach pseudo-profesjonalistów.

Fujitsu Siemens

No to miło xD chcę kupić za 2300 :slight_smile:

Działać to będzie, ale jak to już inna sprawa. Nawet wyłączenie wodotrysków może niewiele pomóc.

Śmiech to zdrowie.

GPU:

A co tutaj rozwijać? Skoro system jest napisany niechlujnie pod producentów sprzętu, a nie pod jego optymalizację. Vista może i działa płynnie na Intelu X3100, ale jeśli się ustawi wygląd Windows2000 i wyrzuci przeszkadzajki. Te laptopy, które widziałem (a nie kosztowały po ok. 2tys.) średnio radziły sobie z Vistą.

RAM:

Nie wiem, jak w Toshibie, ale może zdarzyć się tak, że nie zostaną wykryte.

ewentualnie taki :

http://allegro.pl/item299318361_hp_6720 … bonus.html

lub

http://allegro.pl/item296444467_hp_v600 … atisy.html

lub (niezły)

http://allegro.pl/item293347906_toshiba … z_usa.html

ten ostatni ma najmocniejszą vge oraz znakomite wykonanie ;-).