Nowy laptop - migoczący ekran

Witam,

 

Dwa dni temu kupiłem w XKOMie laptopa serii MSI gp70, i dopiero udało mi sie odkopać klucz licencyjny od windowsa i zainstalowanie systemu (Windows 8.1 x64). Podczas wyboru kolorystyki, zauważyłem że ekran miga, jak przy starych monitorach. Patrzyłem na odświeżanie jest  60 Hz. Mam problem również  z dyskiem, mianowicie jest on w osobnej obudowie firmy shiro i po podłączeniu go lampka świeci ale żaden z 4 testowanych laptopów go nie widzi i nie słychać by startował. Sprawdzałem również stary dysk ten sam efekt.

Czytałem na sieci i aktualizowałem sterowniki oraz kalibrowałem kolory do problemu z migotaniem.

 

Pytanie do was, czy iść z tym do sklepu z serwisem? Można to jakoś samemu naprawić? Czy może od razu oddać go i wybrać inny? W sieci czytałem że MSI nie lubi naprawiać i ponosić kosztów z wymianą. Jak wg wygląda sprawa z oddaniem laptopa po otworzeniu np. saszetek z cd itp? 

 

Z góry dziękuje za pomoc 

JB

Jeśli zerwałeś jakąś plombę to będzie ciężko. Jeśli nie to od razu daj go na serwis.

Jakie plomby co ty pleciesz? Laptop ledwo kupiony i z problemami, do sklepu po wymianę na wolny od wad (nie na gwarancję tylko na niezgodność towaru.

 

“Miganie” ekranu może być spowodowane maksymalnymi ustawieniami kontrastu i jasności (i kiepską matrycą). Daj oba parametry na powiedzmy 80% i zobacz czy nadal feler występuje. Matryca jaka, HD czy FullHD? Albo ten typ tak ma albo jakaś padaka.

Co do dysku (rozumiem że wybrałeś opcję SSD+HDD w zewn. kieszeni). Podpinasz do USB 3.0? Możliwe że uwalona.

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Z oryginalnych naklejek mam chyba komplet.

Co do matrycy to 1920 x 1080 (FullHD)

Karta graficzna 

NVIDIA GeForce GTX 850M

 

Pobawiłem się parametrami : jasność, kontrast, gama i można je tak dostosować by zniwelować ten efekt, lecz przy wpatrywaniu można dostrzec że się czarny miga. Nie zaznaczyłem, problem zauważalny jest na czarnych kolorach na jasnych nie. Ale pytanie czy nowy laptop powinien tak mieć? Nie wiem czy to wina windowsa 8.1?Spróbować instalacji windowsa 7?  Wieczorem spróbuje zainstalować jakiegoś ubuntu i zobaczę czy ten efekt się utrzyma. Wieczorem napiszę jaki efekt.

 

Dysk podpinany do trzech kompów z USB 3.0 (Zapomniałem na początku dopisać)

 

EDIT:

 

Ten sam efekt przy win 7 i ubuntu tylko delikatniejszy.Oddaje do serwisu 

 

EDIT 2:

 

X-Kom sprowadził nowy egzemplarz i po 2 dniach wymienili mi laptopa. Działa wszystko jestem zadowolony 

Rada na przyszłość: od razu oddawać sprzęt, nie ściągać naklejek itp, warto przeczyścić jak gdzieś są poodbijane palce.