Nowy laptop, na co zwrócić uwagę

Na porównanie gier nie musisz zwracać uwagi, przecież sam napisałeś że grafika nie ma znaczenia, potraktuj ją raczej jak bonus.

Tak, ale czasami zachce mi sie zagrac w FIFE czy cos

Muszę wspominać że laptop do grania się nie nadaje a zwłaszcza ten do 2k?
Tu masz dokładne dane grafiki z ThinkPada którego podlinkowałem.
https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-Quadro-K2000M.76968.0.html
Powinna spokojnie sobie poradzić choć Quadro do gier średnio się nadają.
Black ops, fifa czyBattelfield idą bez problemu nawet na full HD.

Finalnie jednak chyba zdecyduję się wydać nieco więcej. Oto mój kandydat:

Jakieś wady/minusy? (poza kwestiami wizualnymi i ergonomicznymi)

Aha :smiley:

Minusy? Dysk: 1000 GB SATA 5400 RPM od razu to wymiany na SSD albo przynajmniej na jakiś 7200 RPM.

Jest miejsce na dysk SSD m.2

16 gb ram wykorzystasz?

Wydaje mi się, że nie ale jest tylko kilkadziesiąt złotych droższy niż 8GB.

Czemu niby to minus?

Ponieważ takie dyski są wąskim gardłem dla systemu, a zwłaszcza, że autor lubi czasem sobie pograć. Wiem co mówię, ponieważ w swoim lapku wymieniłem 5400 RPM z 8 MB Cache na 7200 RPM z 32 MB Cache i różnica jest zauważalna nie tylko przy starcie systemu, ale i w ogólnym działaniu systemu, apek i gier… Temperatury identyczne, a nawet ten nowy 7200 ciszej chodzi.

Bzdety pleciesz.
1 laptop nie służy do grania.
2 różnice między 5 a 7k tpm są niezauważalne w normalnym użytkowaniu zwłaszcza przy transferach osiąganych na dzisiejszych dyskach.
Różnicę zauważysz dopiero przy skomplikowanych operacjach na dużych plikach ale dopiero jak zamontujesz SSD.
Po przesiadce z 7k na 5k nie odczułem różnicy w wydajności, u ciebie chyba placebo zadziałało.

Bredzisz, człowieku.

  1. Skoro lapek umożliwia uruchamianie gier, więc może służyć też do grania, zwłaszcza u studentów, którzy potrzebują mobilnej maszyny. Wiadomo, nie będzie to wydajność desktopa, ale dzisiejsze lapki umożliwiają grę na średnich/wysokich detalach przy 60 fps/1080p w nowe tutuły. co i tak czasem jest lepsze, niż 30 fps i 720p na konsoli przy niektórych tytułach. Widać, że zatrzymałeś się w czasach, gdy w lapkach były tylko integry.
  2. Zależy co rozumiesz jako normalne użytkowanie. Dla jednego to tylko przeglądanie neta i emaili, u innych, np. u graczy czy twórców, wiele rzeczy opiera się na transferach i dostępach do plików i w tym wypadku widać różnicę. Na dodatek sam autor tematu zaznaczył, iż lubi sobie pograć.
    Dobrze powiedziałeś - chyba i na szczęście tylko ty tak twierdzisz. Ja odczułem duży wzrost ogólnej wydajności w swoim lapku i nie jest to efekt placebo.
    Zresztą… nie chce mi się już czytać twoich bredni, więc naszą rozmowę uważam za zakończoną.

Nikt ci nie każe czytać tego co piszę, a co do bredni to pogadamy jak zdobędziesz choć połowę mojego doświadczenia ze sprzętem.

ja ostatnio kupowałem to poza wnętrzem ważne dla mnie był matowy ekran i podświetlana klawka, bardzo się przydaje :stuck_out_tongue:

potwierdzam - bardzo się przydają, szkoda tylko że dostępne w tylko tych droższych modelach, zwłaszcza podświetlana klawa

Oj tam droższych, za 5 stówek masz i5, matową matrycę i światełko.

Duzo osób doradziło Ci co ma mieć w środku, ale dla własnej wygody warto zadbać też o to co “na wierzchu” :wink:
Myślę że teraz standardem powinna być matryca IPS, cechuje się szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, ma równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. Druga sprawa to podświetlana klawiatura, jeśli lubisz siedzieć wieczorami…
Laptop który podałeś wydaje się w porządku, grafika może już nie najlepsza, ale do Twoich zastosowań w 100% wystarczy.

Lenovo ideapad 700 ma ekran ips moj znajomy ma ten model to gra bez problemy nawet w gta 5

Lenovo ideapad 700 jest bradzo fajnym lapkiem ale cena też jest w sumie wysoka, tzn zalezy co się oczekuje :stuck_out_tongue:

Lenovo 510-15 są bardzo fajne. Matowa matryca, podświetlana klawiatura, procesor i5 i dedykowana grafika. I całkiem tanio je można znaleźć: