Nowy Laptop po 3ms zwolnił start ,problem z inst SP1 win7


(Neurox) #1

Witajcie

Dokładnie 3 miesiące temu kupiłem laptopa Asus z Windows 7 (64bit). Na początku zainstalowałem tylko najpotrzebniejsze programy bez zbędnych programów w autostarcie. Zinstalowałem antywirusa Kasperskiego 2011. Komputer jest na bieżąco aktualizowany z tym że występuje błąd w aktualizacji SP1 dla win 7 i w sumie od początku było "niepowodzenie" [http://img15.imageshack.us/img15/4596/aktualizacje.png ] Komputer coraz częściej dostaje "zawiasu" mimo to że praktycznie nic w nim nie jest zainstalowane, pamięci wystarczająco dość a dyski prawie puste. Na początku start trwał może do minuty. Teraz potrzebuje jeszcze dużo czasu czasu, żeby być w stanie gotowości. Kumpel mówi, że to przez Kasperskiego tak drastycznie zwolnił..Mi się wydaje, że komp coś namieszał w tym SP1 i w połowie go zainstalował i dlatego teraz tak muli.Przy takiej konfiguracji 3 miesięczny laptop powinien śmigać jak F16 :cry: Nie znam się już na win7 i na możliwych przyczynach tego spowolnienia więc prosze Was o pomoc.

z góry dzięki :slight_smile:

Logi:

OTL http://wklej.org/id/611951/

Extras http://wklej.org/id/611952/

ps. konfiguracja jak w podpisie.

Pozdrawiam

Neurox


(Hitm3n) #2

Spróbuj ręcznie ściągnąć oba Service Packi, może wtedy uda się zainstalować (Service Pack 1 Windows 7, Service Pack 2 Office 2007).

Możesz też spróbować cofnąć system poprzez punkty przywracania systemu do stanu np. przed instalacją (próbą instalacji) tych paczek.


(Neurox) #3

Próbowałem, niestety zatrzymuje się na ok. 60% i wtedy chyba coś sie stało bo cały się nie zainstalował. A nie moge cofnać bo musiałbym cofnąc o 3 miesiące? A co myślicie o KIS?


(Hitm3n) #4

KIS generalnie nie powinien takich problemów stwarzać, jakiś feler jest, ale w innym miejscu.

Niekoniecznie o 3 miesiące, np. spróbuj cofnąć do dnia instalacji KIS, i wtedy spróbuj zainstalować Service Packi.


(Neurox) #5

Też mi się tak wydaje.Właśnie zrobiłem w razie czego backup całego dysku na zewnętrznym i instaluje podane przez Ciebie bezpośrednio Service Packi. Napisze później jaki z tego wszystkiego będzie efekt. A sprawdzałeś Logi czy raczej czysto?

ps. narazie zatrzymał się znowu na ok60% pasku i stoi ale się nie zawiesił… zobaczymy później


(Acorus) #6

Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt .W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY WIRUSÓW


(Neurox) #7

Toolbar odinstalowany…nawet nie wiem skąd on się wziął bo bardzo uważam na takie typu dodatki, możliwe że się zagapiłem. Log z czyszczenia: http://wklej.org/id/612719/ Dzięki za pomoc.Zaraz będę robił resztę i dam znać jak efekty. Narazie po ekranie “Zapraszamy” kręci się ten wskaźnik od myszki i po 2 minutkach dopiero ładuje system… :?

Dodane 23.10.2011 (N) 18:32

Edit:

Hmm… SP1 się zainstalował z powodzeniem :lol: Wyczyściłem MAB nic nie pokazał, wywaliłem Kis-a i powiedzmy widać lekką poprawę. Autostart jeszcze bardziej odchudziłem. Zaraz zainstaluje Avasta i zobaczymy jak to będzie dalej działać.