Nowy laptop - Problem z instalacją systemu

Dostałem dziś FABRYCZNIE nowy laptop Toshiba Satellite C50-A-1JT bez systemu operacyjnego. Laptop jednak nie czyta płyty z Windowsem (w BIOSIe pokazuje iż napęd działa). Bootowanie oczywiście ustawione. Także kopia tego Windowsa z USB nie działa. Jutro spróbuje z Win XP bo kolega ma oryginał ale skutek może być identyczny.

Czy laptop nie posiada partycji Recovery?

A skąd mam to wiedzieć ?

http://allegro.pl/laptop-toshiba-c50-a-intel-2x2-40-ghz-4gb-500gb-i4012028492.html

 

To dokładnie ten model

Zobacz w biosie opcje Secure boot ustaw na disabled oraz AHCI/CSM enabled.

Pierwsza jest ustawiona jak napisałeś domyślnie. A drugiej nie mam w ogóle w BIOSie albo pod inną nazwą.

Przeczytałeś pierwszy post? Autor tematu wyraźnie napisał, że laptop jest bez systemu operacyjnego. Więc jakim cudem miałby on posiadać partycję recovery?

 

Paulpolska spróbuj wyłączyć UEFI (ewentualnie ustaw Legacy Bios lub coś podobnego).

Wyłącz też boot’owanie za pomocą UEFI lub w Boot menu wybierz napęd bez UEFI.

Bootujesz przy pomocy F12 wybierasz CD tak? Może jest coś w stylu EFI i AHCI to wybierz drugą opcję.

Wciskam F2  bo tak się wchodzi w BIOS w Toshibie, ale przy F12 oczywiście też próbowałem. Ustawiam w Boot Menu “ODD” czyli napęd DVD na zmianę z USB bo mam kopię Wina na USB. Za każdym razem jest to samo. Nie wiem co to jest te UEFI. To mój pierwszy laptop jaki posiadam więc jestem zielony.

EFI to taki BIOS, ale nowszy i nie ze wszystkim kompatybilny

 

Na niektórych EFI działa tylko Windows 8 i nie wiem czy w tym przypadku jest to samo. Jak masz Win8 to spróbuj, jak nie to spróbuj na tym samym pendraku Linuksa odpalić. Jak działa, to możesz pobrać 90 dniową wersję Win8. Jak działa, to nic nie zrobisz pewnie (jak masz aparat, to zrób zdjęcia z opcji jakie masz w EFI, bo może coś się da jednak zrobić)

Zdjęcia nie musze robić ale  opisze jakie funkcję są w BIOSIe z tych co można zmieniać oczywiście

 

Main >> nic nie można zmienić prócz języku BIOS

Security >> BIOS Password (wiadomo o co kaman), HDD/SSD Password, Secure Boot <Disabled>

Power Management >> Wake-up on LAN <Disabled>, Wake on Keyboard <Disabled>, Critical Battery Wake-up <Enabled>, Panel Open - Power On <Disabled>,

Dynamic CPU Frequency Mode [Dynamic Switch albo Always Low], 

Advanced >> Virtualization Technology <VT-x Only>, Beep Sound <On>, USB Power in Sleep Mode <Disabled>, Change Boot Order, System Configuration

Advanced >> System Configuration >> Built-in LAN <Enabled>, Web Camera, Power on Display, Function Keys mode

mrFreeze jak widzisz nie mam w System Configuration opcji tych co na filmie. Zresztą zupełnie inny BIOS mam. Pozostałe opcję są

http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh699156.aspx

 

Rejestruj się, pobierz płytkę (i serial), wypal i zobacz czy działa

 

Prawdopodobnie Windows 7 jest za stary na twój komputer (oczywiście chodzi o pieniądze, a nie sprzęt - ofc. dla Microsoftu)

u mnie było podobnie. pomogło znalezienie w necie nowego windowsa7 i nagranie go na płycie dvd

Chętnie bym pobrał ale tylko po Polsku a tutaj nawet naszego języka nie ma (w opcjach). Poza tym to chyba trochę śmieszne gdyby Win 7 miał nie chodzić z takich powodów ? To co lapki mają jakieś zabezpieczenia z dupy wzięte ?

Co do Wina 7 zrobiłem to samo. Wypaliłem płytkę z najnowszym Win 7 i ■■■■.

Jak mniemam nie masz stacji DVD?

 

 

Oczywiście, że jest napęd DVD bez przesady :smiley: Pisałem zresztą, że odpalałem Win 7 z płyty więc tzn że naped jest prawda ?

Ściągnę z innego źródła ten Win 8 po Polsku ale czy zmieści się on na Penku 8GB ???

Ściągnę z innego źródła ten Win 8 po Polsku ale czy zmieści się on na Penku 8GB ???

 

Tak

Tak spokojnie 8GB wystarczy. Czytałem o tym problemie na forum Toshiby i rzeczywiście nie idzie postawić innego systemu niż W8. Nie wiem może jest jakieś rozwiązanie ale niestety mnie nie udało się nic sensownego znaleźć w sieci.

Ok dzięki za błyskawiczną pomoc. Sprawdzę to rano i dam znać bo nigdzie sam nie wyczytałem info.

Dodane

Niestety Windows 8 nic nie dał. Znowu ten sam problem. Pomocy !

EDIT: Jest tylko różnica, że nie wyskakuje ten Windows Boot Manager tylko od razu “checking media …”

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zdaje się że źle oglądałeś instrukcję z filmu. W BIOS wchodzisz do System Configuration i w Boot Mode zmieniasz z UEFI na CSM.

 

Dopiero wtedy odpalasz płytę z windą.