Nowy laptop toshiba - niebieski ekran (błąd 0x0000007B)

Witam. Mam problem z nowym laptopem firmy toshiba zakupionym wczoraj. Nie mogę zainstalować windowsa ponieważ wyskakuje mi taki komunikat:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop

ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonując następujące kroki:

Sprawdź, czy na komputerze nie ma wirusów. Usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się, czy jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany Uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdził, czy dysk twardy nie jest uszkodzony, a następnie uruchom komputer.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x0000000)

Bardzo proszę o pomoc!:confused:

jeżeli laptop jest nowy to ma gwarancje! zanieś do serwisu

Jak świeża instalacja to krok o wirusach mozesz sobie darowac.

Wlacz konsole… Start>Uruchom>wpisz “cmd”

W konsoli wpisz “chkdsk /F”… to polecenie sprawdza uszkodzone sektory dysku i jak na cos natrafi to naprawia.

Mialem podobnie kiedy zle mi sie sterowniki do drukarki zainstalowaly. Powodzenia

ale ja go kupiłem bez systemu. Wgranie kosztuje 50zł. Już naprawdę wiele razy instalowałem windowsa u siebie i znajomych, ale nie wiem co tutaj zrobić:/

Dodane 19.05.2009 (Wt) 11:33

Głupie pytania, ale jak włączyć konsole?:confused: Jak bym miał stacje dyskietek to bez problemu bym sobie z tym poradził.

Ale myślę, że nie powinien mieć uszkodzone sektory dysk - jest przecież nowy.

http://support.microsoft.com/kb/324103

Poszukaj w necie. Często powtarza się obsługa AHCI.

wloz plytke XP i zrob konsole odzyskiwania systemu albo jakos tak,ktorys krok prowadzi do chdisk

Faktycznie napisalem za pierszym razem jak wlaczyc konsole ale z zainstalowanym systemem.

No ale jak Ci ten blad wywala przy instalacji i chcesz tego chdsk zrobic to:

-wrzuc plytke windowsa do napedu, zrestartuj kompa i jak sie wszystko zaladuje do momentu prawidlowej instalacji to zamiast instalowac dajesz klwisz ‘R’ (naprawa czy cos)

-odpali sie konsola

-najpierw kaze Ci wybrac do jakiej partycji sie odwolac wiec pewnie standardowo ‘1’ bedziesz musial wybrac

-potem juz tylko chkdsk /F

-na koncu ‘exit’ zrestartuje kompa

Wydaje mi sie ze tak to powinno zaskoczyc

Ewentualnie jeszcze cos takiego na szybko znalazlem:

* On start up , press F2 to enter BIOS

* Expand the “Drives” section

* Go to “SATA Operation”

* Change this from “RAID Auto/AHCI” to “RAID Auto/ATA”

ale instalacja nie dociera do momentu “prawidłowej instalacji”. Wyskakuje mi to przed momentem wybraniem partycji na którą chcę zainstalować.

nie znajduję w biosie nic takiego:

"Ewentualnie jeszcze cos takiego na szybko znalazlem:

* On start up , press F2 to enter BIOS

* Expand the “Drives” section

* Go to “SATA Operation”

* Change this from “RAID Auto/AHCI” to “RAID Auto/ATA”

Jaki to model notebooka? Podaj dokładną nazwę modelu - znajduje się na spodzie, np. A300-1MR oraz tzw Short Model No np: PSLD0E

:roll:

już wiem jaka była przyczyna. okazało się że wistę bez problemu można było zainstalować - ja chciałem XP. wystarczyło tylko coś przestawić w biosie