Nowy laptop toshiba - niebieski ekran (błąd 0x0000007B)

(David Xx) #1

Witam. Mam problem z nowym laptopem firmy toshiba zakupionym wczoraj. Nie mogę zainstalować windowsa ponieważ wyskakuje mi taki komunikat:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop

ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonując następujące kroki:

Sprawdź, czy na komputerze nie ma wirusów. Usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się, czy jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany Uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdził, czy dysk twardy nie jest uszkodzony, a następnie uruchom komputer.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x0000000)

Bardzo proszę o pomoc!:confused:

(Anna Wegrzynowska) #2

jeżeli laptop jest nowy to ma gwarancje! zanieś do serwisu

(Kamil1511) #3

Jak świeża instalacja to krok o wirusach mozesz sobie darowac.

Wlacz konsole… Start>Uruchom>wpisz “cmd”

W konsoli wpisz “chkdsk /F”… to polecenie sprawdza uszkodzone sektory dysku i jak na cos natrafi to naprawia.

Mialem podobnie kiedy zle mi sie sterowniki do drukarki zainstalowaly. Powodzenia

(David Xx) #4

ale ja go kupiłem bez systemu. Wgranie kosztuje 50zł. Już naprawdę wiele razy instalowałem windowsa u siebie i znajomych, ale nie wiem co tutaj zrobić:/

Dodane 19.05.2009 (Wt) 11:33

Głupie pytania, ale jak włączyć konsole?:confused: Jak bym miał stacje dyskietek to bez problemu bym sobie z tym poradził.

Ale myślę, że nie powinien mieć uszkodzone sektory dysk - jest przecież nowy.

(Hashi) #5

http://support.microsoft.com/kb/324103

Poszukaj w necie. Często powtarza się obsługa AHCI.

(Anna Wegrzynowska) #6

wloz plytke XP i zrob konsole odzyskiwania systemu albo jakos tak,ktorys krok prowadzi do chdisk

(Kamil1511) #7

Faktycznie napisalem za pierszym razem jak wlaczyc konsole ale z zainstalowanym systemem.

No ale jak Ci ten blad wywala przy instalacji i chcesz tego chdsk zrobic to:

-wrzuc plytke windowsa do napedu, zrestartuj kompa i jak sie wszystko zaladuje do momentu prawidlowej instalacji to zamiast instalowac dajesz klwisz ‘R’ (naprawa czy cos)

-odpali sie konsola

-najpierw kaze Ci wybrac do jakiej partycji sie odwolac wiec pewnie standardowo ‘1’ bedziesz musial wybrac

-potem juz tylko chkdsk /F

-na koncu ‘exit’ zrestartuje kompa

Wydaje mi sie ze tak to powinno zaskoczyc

Ewentualnie jeszcze cos takiego na szybko znalazlem:

* On start up , press F2 to enter BIOS

* Expand the “Drives” section

* Go to “SATA Operation”

* Change this from “RAID Auto/AHCI” to “RAID Auto/ATA”

(David Xx) #8

ale instalacja nie dociera do momentu “prawidłowej instalacji”. Wyskakuje mi to przed momentem wybraniem partycji na którą chcę zainstalować.

nie znajduję w biosie nic takiego:

"Ewentualnie jeszcze cos takiego na szybko znalazlem:

* On start up , press F2 to enter BIOS

* Expand the “Drives” section

* Go to “SATA Operation”

* Change this from “RAID Auto/AHCI” to “RAID Auto/ATA”

(SilberPunkt) #9

Jaki to model notebooka? Podaj dokładną nazwę modelu - znajduje się na spodzie, np. A300-1MR oraz tzw Short Model No np: PSLD0E

:roll:

(David Xx) #10

już wiem jaka była przyczyna. okazało się że wistę bez problemu można było zainstalować - ja chciałem XP. wystarczyło tylko coś przestawić w biosie