Nowy laptop, Vista i McAfee...problemy

Witam.

Kupiłem laptopa Toshiba A300D-14P i tam jest program McAfee antywirusowy i mam pytanie…czy on jest orginajny i czy to jest pełna wersja bo ja nie wiem gdzie to mogę znaleść ponieważ Viste widze pierwszy raz na oczy.

I chciałbym jeszcze zapytać czy można kupić specjalne karty do laptopów żęby podłączyć głośniki 5.1? Zdaje mi się że widziałem taki adapter czy coś ale nie wiem co i jak…

Pozdrawiam!

Skoro dostałeś McAfee z laptopem, to pewnie jest orginalny. Pytanie tylko jaka to wersja - full, czy trial. Meże mieć ograniczoną funkcjonalnośc na 90 dni. Na to pytanie ci nie odpowiemy.

Co do drugiego pytania, to owszem, jest coś takiego. Możesz sobie kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Może coś z tych:

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczn … g,kat,878/

Jezeli chodzi o Antywirus jest to na 99% 30 dniowa wersja o pełnej funkcjonalności

No właśnie znalazłem dzisiaj że jest to wersja 30 dniowa…więc bym musiał zapłacić za nią żeby przedłużyć nie?

Ja na swoim kompie stacjonarnym od 2 lat miałem Avasta i byłem bardzo zadowolony z niego…co sądzicie o tym jakbym zainstalował Avasta na laptopie?

Tak do tych kart dźwiękowych to właśnie coś takiego widziałem, ale teraz zostaje wybór konkretnej karty…dodam, że mam głośniki których używałem na zwykłym PCcie, miałem do nich specjalną kartę dźwiękową. W laptopie mam wyjście słuchawkowe i mikrofon więc chyba głośniki 5.1 działać nie będą co?

Do karty na Pccie podłączałem jakieś 3 wtyki a w laptopie jest miejsce na dwa tylko, więc prosiłbym o pomoc co do wyboru karty do laptopa.

z avast’em to daj sobie spojój. jeśli chcesz koniecznie av to zainstaluj AVG (darmowy,dobra wykrywalność). Jeśli wolisz coś płatnego to Kaspersky antivirus albo internet sceurity.

Osobiście jednak uważam że przy odrobinie rozumu jakikolwiek av na viscie jest zbędny gdyż UAC i odrobina rozumu wystarczy by czuć się bezpiecznie. Oczywiście co jakiś czas warto jest przeskanować system darmowym skanerem av (np norton security scan czy arca micro scan) aby mieć 100%pewność że system jest czysty.

jeśli są to głośniki 5:1 to przy odpowiedniej karcie będą chodzić wsztystkie.

bo laptopy nie mają zwykle kart przystosowanych do pracy z zestawem 5:1, wystarczy tylko kupić karte zewnętrzną i będą działać…

ta karta jest ok: http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczn … ,id,57470/