Nowy laptop w granicach 1200-1300zł

Witam,

wiem, że istnieje już wątek przeznaczony na temat zakupu laptopa i jego wyboru, ale widzę, że tam ludzie bardzo niechętnie odpowiadają - są same pytania a prawie w ogóle nie ma odpowiedzi, więc myślę, że nie dostanie mi się bardzo za założenie tego tematu :razz:

No więc tak, siostra potrzebuje laptopa z niższej półki cenowej - komputer będzie wykorzystywany do przeglądania internetu, oglądania filmów no i kilka programów związanych z jej studiami - studiuje ona na jakiejś tam ekonomice, rachunkowość, czy coś takiego :stuck_out_tongue: Więc z tego co mi się wydaje, to nie będzie instalowała żadnych wymagających programów - tylko zwykłe jakieś wordy, excele, i inne tego typu. :slight_smile:

Tak, że szukam laptopa w cenie ok 1200zł, jakby była jakaś naprawdę świetna okazja, jestem w stanie dać 1400zł, ale wolałbym nie. :slight_smile: Komputer nie będzie używany do gier, więc grafiki z wodotryskami nie trzeba :slight_smile: Chciałbym, aby to byl nowy laptop z gwarancją, no i żeby nie był to jakiś noname prosto z chin, tylko wolał bym coś co jest wyprodukowane w dobrej firmie i chwile pochodzi :slight_smile: Bardzo bym prosił o jakieś propozycje laptopów, znalazłem kilka na allegro, może chociaż z tych mi ktoś powie który jest wart swojej ceny i go brać? :slight_smile:

http://allegro.pl/asus-k53u-amd-x2-core … 40997.html

http://allegro.pl/promo-hp-630-t3300-2g … 36854.html

http://allegro.pl/promo-toshiba-c655-1- … 49354.html

http://allegro.pl/hit-acer-ao722-c60-50 … 16252.html

http://allegro.pl/nowy-acer-eme-e730z-p … 37702.html

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

http://allegro.pl/asus-k53u-amd-x2-core … 40997.html

Tego bym wziął.

A ja bym wziął Toshibę bo dosyć przyjemna w dotyku jest i wytrzymała, a że na studia to pewnie będzie gdzieś go zabierać :wink: No i obudowa się nie świeci, więc to też pomaga troszku w utrzymaniu czystości :wink: A wydajnościowo nie jest źle, na studiach jakichś super operacji się nie robi :wink:

Zastanawia mnie trochę procesor w Asus’ie k53U, mianowicie: Procesor: AMD C-50 (Dual Core) 1.0 GHz - wychodzi na to, że ma dwa rdzenie po 1GHz na jeden - czy to aby nie za mało trochę? Dla porównania laptop z mojego ostatniego linku posiada: Intel Pentium Dual-Core P6000 (1,86 GHz, 3 MB cache), co daje po prawie 1,9GHz na jeden rdzeń - więc jest troche różnica? Czy może nie wszystko idzie w częstotliwości taktowania procesora? :slight_smile:

Jeśli macie jakieś inne, swoje propozycje laptopów, których nie wymieniłem w powyższych linkach bardzo proszę o sugestie :slight_smile: Tak jak mówiłem wcześniej, jeśli laptop będzie naprawdę tego wart, jestem w stanie dać te 1400zł.

Po pierwsze, laptop ma być do pracy biurowej z tego co widzę więc proponuję się nie pchać w laptopy z dedykowanym układem graficznym (cieplej, głośniej, krócej na baterii).

http://allegro.pl/asus-k52f-2x2-13ghz-4-gb-ram-windows-7-hp-x64-pl-i1894224682.html

To chyba prawdziwa perełka. Moim zdaniem nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, w dodatku z systemem Windows 7!

Skoro tak powiedziałeś, że to naprawdę perełka w tym przedziale cenowym, to niewiele zastanawiając się zakupiłem go. :slight_smile:

Mam nadzieję, że są to dobrze wydane pieniądze i że laptop posłuży dobre kilka lat :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Jak dojdzie to powiedz czy to był strzał w tzw. dziesiątkę ;).