Nowy laptop w sieci - jest połączenie, brak internetu; po kablu działa

Cześć, 

nie udało mi się znaleźć wątku, który bym mógł przełożyć 1:1, a niestety taki ze mnie laik, że muszę.

NIe jestem w stanie podłączyć nowego urządzenia do sieci - po kablu internet śmiga, po wifi się łączy, jest podłączenie, ale nie ma internetu.

Neostrada, modem NetGear N300 ADSL2+ DGN2200

System operacyjny W 7.

W załączeniu PrtSc stanu łącza.

Czy mogę na sztywno ustawić DSN? Jeśli tak, to jak? Albo jak inaczej rozwiazac problem.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Int.jpg

Sprawdź w routerze konfigurację dns. Automatycznie przypisało ci dns 62.233.233.233. Ja nie znam takiego dns. Ustaw w routerze dns ręcznie przykładowo na 8.8.8.8. W urządzeniach podłłączonych do routera ustaw również ręczny dns 8.8.8.8. Prawdopodobnie problem leży w konfiguracji dns.

Po jaka ch… ustawiac dnsy w routerze jak trzeba ustawiac recznie w urzadzeniach. Jak sie na czyms czlowiek niezna kompletnie to po co sie poci??

 

Ustaw w ustawieniach LAN routera te dnsy googla, zapisz w routerze. Potem go na chwile wyłącz i włącz i daj te zrzuty jeszcze raz :wink:

Czy dioda ADSL w routerze swieci sie na zielono stałym światłem??

@garoz Nie “Po jaka ch…”, tylko “Po co”. I nikt tu się nie poci, a @thommy181 po prostu chce pomóc. 

 

@kktos Te DNS-y które podałeś na zrzucie są złe.

Najlepiej jakbyś wykonał komendę ipconfig/all w wierszu poleceń i dał tu zrzut z tego konkretnego połączenia (tej karty). 

 

Ale uprzedzając i tak pewnie należy zmienić DNS-y, jeśli po kablu “śmiga”, to być może w komputerze masz już wpisane na sztywno, w ustawieniach tej karty, właśnie te.

Wejdź w ustawienia karty sieciowej, protokół w wersji 4 i zobacz czy tam masz “uzyskaj automatycznie” czy masz wpisane te, co podałeś. Zmień albo na auto, ewentualnie wpisz te Googlowe (8.8.8.8)