Nowy laptop - wentylator, trzeszczenie

Witam, mam od kilku dni nowy laptop: Acer i5-5200u, GF 840, win 8.1.

Przeglądałem strony internetowe, oglądałem w necie filmy i raz włączyłem grę na facebooku (dość zasobożerna).

  1. Zauważyłem że ani razu nie włączył się wentylator. Czy to normalne przy procesorach niskonapięciowych?

  2. Słyszę trzeszczenia przy normalnym użytkowaniu, co to tak trzeszczy? 

  3. Karta graficzna dedykowana również ani razu się jeszcze nie właczyła.

 

 

 

PS: Temperatury procesora są dość niskie, raz przekroczyło lekko ponad 50 C, mierzone programem HWmonitor.

Proponuję zainstalować prosty i bezpieczny program Speccy do analizy Twego laptopa.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html

 

 

Pzdr.

  1. Wentylator może się włączać przy wyższych tempretaturach, jeśli jesteśmy w okolicach 50 stopni, to ja bym się tym nie przejmował

  2. Głośniki? Może dasz radę to nagrać? Trzeszczeć mogą miliony rzeczy.

  3. Bo nie ma potrzeby. Przeglądarka jej nie wymaga, odtwarzacz filmów też raczej nie (chyba że będziesz oglądał filmy w 8k, a i wtedy niekoniecznie).

Wentylator działa - sprawdzałem przytykając pierz z poduszki.

 

Co do trzeszczenia to gdzieś na środku lub po prawej na dole laptopa. Podejrzewam że albo dysk albo procek, ale nie wiem dokładnie gdzie. Dodam, że jak nacisnąłem uśpij to trzeszczało cały czas do momentu przejścia w stan uśpienia.

 

PS: Nagrałem ten dźwięk ale nie wiem jak go tu udostępnić.

ten dźwięk jest z dysku. nie przejmuj się nim, to normalne. kiedy dysk coś odczytuje/ zapisuje to głowica bardzo szybko się przemieszcza i stuka w ograniczenia wchylenia. tak jest w każdym dysku tależowym

A post was split to a new topic: Źle pracujące wentylatory, spadki wydajności