Nowy laptop wolniejszy niż stary

Witam,

niedawno zakupiłem laptopa wgrałem win 7 64b i zacząłem działać. Z początku jak zwykle windows wolno chodzi bo musi się nauczyć co lubimy robić. Niestety minęło już trochę czasu a mój lapek robi się jakby co raz wolniejszy. Poza tym jak uruchomię przykładowo potężną grę to potrafi przycinać, a nie powinno to mieć miejsca.

Ściągałem różne sterowniki ze strony acera, ale tylko sterowniki i tylko wybrane. Nie wiem może źle wybrałem albo źle zainstalowałem. Dlatego też prosiłbym o pomoc, co mógłbym zrobić? Czy po prostu 64 bitowy seven tak ma?

Tak samo - odpalę firefoxa, wybiorę 5 kart i zamuła wielka na jakieś 5 sekund. A na starym lapku acera z 2 rdzeniami i 2 gb ramu, z win 7 32b wszystko chodziło jak błyskawica.

A lapek to: Acer Aspire 7551G, AMD 4x 2.2, AMD/ATI Radeon HD 6650M 1024, 8gb ram.

Także nie wiem co mogę zrobić… System jest świeży i czysty. Normalnie uruchamia się tylko antywir i sterownik od karty graf.

Laptopy nie są do gier, obniż detale do średnich lub niskich, jeżeli dalej będzie przycinać to powodem może być np. przegrzewanie się podzespołów laptopa.

7 64 potrafi przymulić tylko wtedy gdy mam otwarte naraz 2 aplikację korzystające ze 100% mocy obliczeniowej cpu…

W innym przypadku wszystko chodzi płynnie, na Athlon 3800+ (2x2) i Phenom 955 (4x3,2)

Tak, ale żeby przeglądarka przycinała… Poza tym nie uruchamiam żadnych aplikacji, które pożerają 100% mocy. A w stanie spoczynku procki i tak chodzą na poziomie 30-45% obciążenia, chociaż nic nie jest włączone. A powinno to być w granicach 1-6%.

Naprawdę nie wiem co z tym zrobić.

Zacznij od sprawdzenia dysku, czy aby nie jest uszkodzony. Jeśli nie to sprawdź menedżer urządzeń, czy wszystkie sterowniki są poprawnie zainstalowane. Jeśli są, to spróbuj wyłączyć wszystkie programy uruchamiane ze startem systemu (start-cmd-msconfig-uruchamianie) i sprawdź jak wtedy działa lisek.

A nie masz przypadkiem jakiegoś crapware na komputerze?

Nic nie mam. Możliwe żeby Panda IS 2012 tak zamulała? Co prawda pisze mi, że pożera 8mb pamięci i jedynie podczas aktualizacji jest chwilowa zamułka ale to w każdym antywirku. Więc sam nie wiem.

A win 7 32b obsłuży 8gb pamięci, jeśli zmieni mu się tam jakieś ustawienia? Chyba Sunrise Seven miał taką funkcję?

32 bitowe systemy Windows obsłużą tylko i wyłącznie do 3,5 GB RAM

Chyba chciałeś jeszcze dodać Windowsy dla użytkowników domowych, bo edycje serwerowe 32-bit obsługują znacznie więcej pamięci.