Nowy laptop wyłącza się po odłączeniu od zasilania

(siemniaq) #1

Witam,

wczoraj zakupiłem sobie nowego laptopa.Podłączyłem go do ładowarki i uruchomiłem jednak gdy po pewnym czasie chciałem odłączyć ładowarkę laptop się z miejsca wyłączył.Czy ktoś wie co może być przyczyną? W instrukcji jest napisane,że laptop przed pierwszym użyciem powinien być ładowany 3h,czego wcześniej nie zauważyłem,czy możliwe że to jest przyczyną i np. bateria zostałą uszkodzona?Dodam,że ładowarka jest cały czas podłączona do laptopa a bateria stoi na 47% i jakby nie łąduje się dalej.Laptop też w ogóle nie chce się uruchomić,gdy nie jest podłączony do ładowarki.

(witek-pl) #2

Wygląda że bateria to trup… skoro jest nowy, nie ma sensu kombinować, bateria powinna być sprawna jeśli laptop od razu pada na baterii to te 47% może być jedynie przekłamaniem, reklamuj. Ja nowego laptopa od razu odpaliłem gdy się ładował i nie miało to jakiegokolwiek wpływy na dalsze losy baterii, trzyma tyle ile wyczytałem wcześniej w recenzjach.

(Przemo78) #3

Przyczyn może być kilka. Bateria może być uszkodzona i bynajmniej nie przez te pierwsze niedoładowanie.

Spróbuj wyjąć baterię i włożyć ją ponownie (oczywiście przy wyłączonym laptopie). Jeśli po włączeniu dalej bateria nie będzie się ładować, to w Menedżer urządzeń (zakładając, że używasz Windowsa) rozwiń sekcję oznaczone baterię i kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Aktualizuj oprogramowanie sterownika lub w ogóle usuń ten sterownik (ja bym go usunął, system wtedy wykryje nowy sprzęt i doinstaluje sterownik).

Ja tak miałem na lapku - bateria wykryta, ale nie ładuje. Pomogło usunięcie sterownika i ponowne jego zainstalowanie przez system.