Nowy laptop zacina się, wiesza i wolno działa

Witam
Kupiłem 3 dni temu laptopa Acer aspire es1-523-85
Moj budżet był do 2k sprzedawca miał dobrać najlepszego jakiego ma w tej cenie.
Wypadło na tego niestety po włączeniu działa jak laptop za 700 zł mojej siostry strasznie jest wolny ciągle wyskakują jakieś błędy jak chce np przeglądarkę szybko włączyć.
Wczoraj podczas przeglądania Facebooka zresetowało go z jakimś komunikatem co nigdy mi się nie miało miejsca u mnie nawet na laptopie z 2012 roku.
Może ten procesor amd a8 ma tak działać :smiley:
Laptop miał być do Internetu a on się nadaje do kosza.
Jest na nim zainstalowany tylko antywirus i przeglądarka.

Oddać to ?

Może Windows wymaga ponownej instalacji. Na razie sprzętu nie skreślaj. Laptop nie jest może jakimś szczytem wydajności, ale do internetu powinien się nadawać. W opcjach Windowsa masz przywracanie ustawień fabrycznych. Zresetuj go do postaci w jakiej fabryka go dała i zainstaluj następnie WSZYSTKIE aktualizacje.

Najgorsze jest to że sprzedawca przygotował mi go do pracy tzn zaktualizował wszystko itp

To najwidoczniej coś poszło nie tak - aktualizacje pod W10 bywają problematyczne. Albo zresetuj laptopa we własnym zakresie, albo oddaj sprzedawcy i niech załatwi sprawę. Zamulenie to jedno, ale błędy i restarty to inny problem. Sprawdź jeszcze przed oddaniem czy z dyskiem wszystko w porządku. CrystalDisk Info pokaże czy dysk przypadkiem się nie sypie.

A zwłaszcza że zapłaciłem za przygotowanie ponieważ się nie znam na tym. Dziś pójdę i będę go szarpał :smile:

Te lapki z A8 tak mają niestety. Nawet demo MS Worda się na nich wywala.
A9 działa już zdecydowanie lepiej.
W takim budżecie to mógł Ci wybrać coś z i3 intela, ale sprzedawcy też mają swoje plany sprzedażowe ;p

Czyli co tak ma być ? Chyba lekka przesada że tak chodzi . Mój telefon o niebo lepiej chodzi

Ostatecznie zainstaluj system od nowa.
Co to za antywirus? Wywal go, bo zapewne zamula.
Dysk zapewne zwykły HDD - jeśli tak, to zrobiłeś to źle.

Noton czy jakos tak tak zwykly hdd a nic sam nie robiłem wszystko zrobili w sklepie

Norton jeszcze istnieje? Odinstaluj - jak to nowy komp, to masz Defendera w systemie.

Nowy 3 dni ma może nazwy pomyliłem. Ale nie wydaje Ci się że coś jest nie tak jak podczas przeglądania Facebooka zresetowało laptopa. Nigdy takie coś mnie nie spotkało

“Nie wylewaj dziecka z kąpielą”. To zupełnie dobry laptop, no chyba, że uszkodzony? To już inna sprawa.

Ja bym polecił w takim nowym laptopie, z firmowo zainstalowanym systemem, po prostu odświeżyć mu system, pozbywając się przy tym firmowych pseudo-aplikacji.
Polecam - przy czynnym internecie - opcję “Rozpocznij od nowa”, ponieważ w ten sposób zainstalowana zostanie najnowsza wersja systemu, publikowana przez Microsoft i to z zachowaniem obecnego profilu użytkownika.
Ścieżka do tej operacji to: Ustawienia > Aktualizacje… > Odzyskiwanie > Więcej opcji odzyskiwania > niebieski link do “Dowiedz się jak rozpocząć od czystej instalacji…” > Potwierdź wejście do Windows Defender i…
reszta zależy od Ciebie.

Byłem w sklepie mam go jutro dac na ponowna konfigurację zobaczymy

No cóż, nie bardzo wierzę w te sklepowe “konfiguracje”. Proces, który Ci opisałem jest super prosty, a zapewnia właściwe, firmowe (Microsoft) ustawienia. Po tym zawsze trzeba pozwolić systemowi się zaktualizować do końca. Także po owych sklepowych konfiguracjach.