Nowy laptop zacina się

Witam, niedawno kupiłem laptopa (asus tuf gaming fx505gt i5-9300h 16gb RAM), zainstalowałem nowe sterowniki dla karty graficznej oraz zmieniłem ustawienia na zalecane w panelu nvidi. Laptop podczas grania np. w LOL wyciąga max 30fps i jest uczucie gubienia klatek przez co gra jest bardzo utrudniona. O odpaleniu Apex nawet nie wspomnę. Wie ktoś może co może być tego przyczyną? Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. zapomniałem wspomnieć że nawet poruszanie okienek na pulpicie czasami nie jest płynne. Dodatkowo podpinam zewnętrzny monitor do laptopa z tą samą rozdzielczością i powielam ekran, ale to nie powinno mieć większego wpływu na gry z niskimi wymaganiami

Jeżeli ktoś będzie miał kiedykolwiek podobny problem:

Zmień ustawienia baterii, z jakiegoś powodu nie jest to jasne i w laptopach przeznaczonych w części do gier z automatu poświęca się wydajność w celu oszczędzania baterii. Tak nawet jak laptop jest podpięty do zasilania. Należy zmienić ustawienia oszczędzania baterii w ustawieniach windows na wydajność, oraz to samo zrobić w ustawieniach sterowników karty graficznej