NOWY LAYOUT DP - Co dwie głowy-to nie jedna!

(Swieta) #1

Mam wielka prośbę, by czytelnicy zgłaszali jak najwięcej sensownych pomysłów (podpartych rysunkami, linkami, szkicami) dotyczących nowego layoutu Dobrychprogramów. Mam nadzieje, ze dzięki temu, w finale, my wszyscy otrzymamy nowoczesny, funkcjonalny, wygodny i dobrze zorganizowany vortal :). Jak to sie mówi: "Co dwie głowy-to nie jedna!"

Z góry dziekuję :slight_smile:

Projekt można podejrzeć pod http://klausa.eu/dp.png

(fiesta) #2

Do layoutu DP mają swojego grafika.

BTW od wyglądu ważniejsza jest funkcjonalność.

8)

(boczi) #3

fiesta ta Pani była na zlocie DP i, jak mi się wydaje, też (a może przede wszystkim) będzie się tym zajmowała :slight_smile:

(Swieta) #4

Masz racje :). Ale wyobraź sobie, że ten grafik jest otwarty na sugestie ludzi, którzy poniekąd będą oglądać vortal znacznie częściej niż on. Do tego...layout i funkcjonalność są nierozerwalnie ze sobą związane. By to zrozumieć wystarczy wyobrazić, ze przycisk "ZALOGUJ" zostanie umieszczony na dole strony..do tego zółtym napisem na białym tle. Jak Ci sie to widzi :stuck_out_tongue_winking_eye:?

PS Czekam na sensowne uwagi. Typu: jakieś lepsze rozwiązania na podział treści pod Win,Lin,Mac ? może nie zakładki? może coś innego? Może inne miejsce dla rejestracji? A może jednak wszytko jest ok? :slight_smile:

(el polaco) #5

Bardzo nam miło, ale... (zawsze jest jakieś ale :D)

No to skoro już pyta się nas userów tego vortalu o zdanie to może pokazano by nam porządnego screena nowej wersji vortalu i wtedy wiadomo by było jakie propozycje mamy składać. I tak jeżeli da się jeszcze coś zmienić to userzy by proponowali np.zmienić wygląd zakładek czy coś takiego. Bo tak walić w ciemno jakieś propozycje to dosyć chybione rozwiązanie.

Pozdrawiam

(Danielson) #6

Witam.

Mi ( więc mówię tu w swoim imieniu, każdy może mieć inne zdanie :wink: ), ale mi by się przypadła do gustu funkcja, logowania z forum/vortalu bezpośrednio na vortal/forum, (tak jak ma to miejsce np. w portalu onet.pl gdzie logując się na swoją pocztę e-mail możemy mieć możliwość pisania komentarzy na forum zachowując dane nadawcy) tak by np. komentując nowy "NEWS" automatycznie został podany mój nick/bądź adres e-mail ( w zależności od wybory) w polu nadawcy, tak aby nie istniała możliwość podszywania się pod osoby z forum dp.

Patrząc oczami wyobraźni widzę w prawym górnym rogu ekranu:

Użytkownik: Danielson

Zalogowany po raz ostatni: XX.XX. 2007r.

Pozdrawiam, Danielson.

(el polaco) #7

Popieram w całej rozciągłości :smiley:

(fiesta) #8

No widzisz ile straciłem (a taka sympatyczna pani).

8)

A koleżanka Swietik mogła nadmienić że występuje w imieniu redakcji (poza uczestnikami zlotu nikt o tym nie wie).

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy nad wyglądem nowego Vortalu.

:slight_smile:

(Swieta) #9

Masz racje. Szczerze mówiąc, liczyłam ma komentarze tych z was, którzy mieli możliwość zobaczenia wstępnych prac na zlocie i mogli mieść jakieś uwagi na "gorąco". Ale prawdą jest, że to i tak był zaledwie okruszek jeżeli chodzi o rzeszę stałych czytelników. Myślę, ze w tej sytuacji coś wymyślimy i, jeżeli nie teraz, to za jakiś czas będzie mi bardzo miło usłyszeć Waszą opinię.

Pozdrawiam serdecznie.

(boczi) #10

Danielson mówimy teraz o wyglądzie, a nie funkcjach

(GL1zdA) #11

Generalnie pierwsze co mi skojarzylo, gdy zobaczylem nowy layout i mozliwosc wyboru systemow: fajnie by bylo, gdyby byl taki ogolny filtr, wg ktorego da sie dostosowywac sobie portal po platformach i tematach newsow, cos takiego jak tutaj: http://www.pdaclub.pl/ (prawy gorny rog: wybierz platformy), nawet dla niezalogowanych.

(Airborn) #12

Swietik jak dla mnie zdecydowany plus za zaokrąglone narożniki, ale nie wiem do końca co sądzić o cieniowaniu pod niektórymi elementami, o ile dobrze zauważyłem, cieniowane były odosobnione bloki, ewentualnie skrajny lewy blok jeżeli bloków było więcej w lini, nie wiem dokładnie co, ale właśnie z tym cieniowaniem coś mi do końca nie leżało (tak wiem, powalam swoją precyzją)

(Adamwalkiewicz) #13

Nawet ładnie prezentuje się nowa wersja vortalu, dla mnie przyjemne byłoby przełączanie się pomiędzy newsami za pomocą strzałek, jak na stronie http://jarzebski.pl

Na pewno przyspiesza to poszukiwanie newsów, w końcu łatwiej kliknąć na strzałkę, niż mozolnie kręcić rolką :smiley:

(wacek) #14

@Danielson

Pragnę Cię powiadomić że taka opcja będzie :slight_smile:

To właśnie będzie jedna z nowości w vortalu (tak mówili na zlocie :stuck_out_tongue: )

Może nie do końca w takiej formie jak napisałeś ale coś w tym stylu.

Zresztą admini mówili że są otwarci na wszelkie sugestie.

Wystarczy się z nimi skontaktować :slight_smile:

(Swieta) #15

Brawa za spostrzegawczość :). Tak, racja, pierwszy blok z zapowiedziami nadchodzących wydarzeń był podkreślony. Możliwe, ze tak właśnie będzie po najechaniu myszą :slight_smile:

(Me) #16

Ale on był jakoś tak "krzywo" podkreślony, mnie i kilku osobom siedzącym w pobliżu mnie niezbyt się to podobało ( chyba, że to był jakiś cień naturalny padający na ekran :smiley: )

A generalnie to design po faceliftingu jest całkiem całkiem. Nie wiem tylko czy jest sens pakować tyle rzeczy w górne menu (na belce), z tymi wszystkimi buttonami belka jest przeładowana jak dla mnie.

Można zrobić dwu stopniowe menu ( po najechaniu rozwija, pokazuje itp się dalsza część )

(Mail) #17

A mam takie pytanie.

Czy będzie możliwość wyłączenia reklamy (bannera) na górze strony :stuck_out_tongue: ?

(Swieta) #18

Bardzo dziękuje za właśnie tego typu uwagi. Funkcję sprawdziliśmy i uznaliśmy za bardzo interesującą.

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 23:43

Ktoś mi właśnie tu podpowiada, ze raczej nie :slight_smile:

(Airborn) #19

baner to reklama, reklama to sposób finansowania, nie możesz sobie np. wyłączyć reklamy w TVNie

Jedrzej_Nowak ten cień to dość często spotykany styl, to coś jak cień rzucany przez podniesiony róg kartki :wink: jeżeli mówimy o tym samym oczywiście, to jak dla mnie to akurat wyglądało naprawdę przyjemnie

(Swieta) #20

:slight_smile: widze, ze mam tu do pomocy rzecznika prasowego :slight_smile: Bardzo dziękuję, Airborn. Właśnie taki był zamysł-to dodaje lekkości tym bloczkom.