NOWY LAYOUT DP - Co dwie głowy-to nie jedna!

Mam wielka prośbę, by czytelnicy zgłaszali jak najwięcej sensownych pomysłów (podpartych rysunkami, linkami, szkicami) dotyczących nowego layoutu Dobrychprogramów. Mam nadzieje, ze dzięki temu, w finale, my wszyscy otrzymamy nowoczesny, funkcjonalny, wygodny i dobrze zorganizowany vortal :). Jak to sie mówi: “Co dwie głowy-to nie jedna!”

Z góry dziekuję :slight_smile:

Projekt można podejrzeć pod http://klausa.eu/dp.png

Do layoutu DP mają swojego grafika.

BTW od wyglądu ważniejsza jest funkcjonalność.

fiesta ta Pani była na zlocie DP i, jak mi się wydaje, też (a może przede wszystkim) będzie się tym zajmowała :slight_smile:

Masz racje :). Ale wyobraź sobie, że ten grafik jest otwarty na sugestie ludzi, którzy poniekąd będą oglądać vortal znacznie częściej niż on. Do tego…layout i funkcjonalność są nierozerwalnie ze sobą związane. By to zrozumieć wystarczy wyobrazić, ze przycisk “ZALOGUJ” zostanie umieszczony na dole strony…do tego zółtym napisem na białym tle. Jak Ci sie to widzi ;P?

PS Czekam na sensowne uwagi. Typu: jakieś lepsze rozwiązania na podział treści pod Win,Lin,Mac ? może nie zakładki? może coś innego? Może inne miejsce dla rejestracji? A może jednak wszytko jest ok? :slight_smile:

Bardzo nam miło, ale… (zawsze jest jakieś ale :D)

No to skoro już pyta się nas userów tego vortalu o zdanie to może pokazano by nam porządnego screena nowej wersji vortalu i wtedy wiadomo by było jakie propozycje mamy składać. I tak jeżeli da się jeszcze coś zmienić to userzy by proponowali np.zmienić wygląd zakładek czy coś takiego. Bo tak walić w ciemno jakieś propozycje to dosyć chybione rozwiązanie.

Pozdrawiam

Witam.

Mi ( więc mówię tu w swoim imieniu, każdy może mieć inne zdanie :wink: ), ale mi by się przypadła do gustu funkcja, logowania z forum/vortalu bezpośrednio na vortal/forum, (tak jak ma to miejsce np. w portalu onet.pl gdzie logując się na swoją pocztę e-mail możemy mieć możliwość pisania komentarzy na forum zachowując dane nadawcy) tak by np. komentując nowy “NEWS” automatycznie został podany mój nick/bądź adres e-mail ( w zależności od wybory) w polu nadawcy, tak aby nie istniała możliwość podszywania się pod osoby z forum dp.

Patrząc oczami wyobraźni widzę w prawym górnym rogu ekranu:

Użytkownik: Danielson

Zalogowany po raz ostatni: XX.XX. 2007r.

Pozdrawiam, Danielson.

Popieram w całej rozciągłości :smiley:

No widzisz ile straciłem (a taka sympatyczna pani).

A koleżanka Swietik mogła nadmienić że występuje w imieniu redakcji (poza uczestnikami zlotu nikt o tym nie wie).

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy nad wyglądem nowego Vortalu.

:slight_smile:

Masz racje. Szczerze mówiąc, liczyłam ma komentarze tych z was, którzy mieli możliwość zobaczenia wstępnych prac na zlocie i mogli mieść jakieś uwagi na “gorąco”. Ale prawdą jest, że to i tak był zaledwie okruszek jeżeli chodzi o rzeszę stałych czytelników. Myślę, ze w tej sytuacji coś wymyślimy i, jeżeli nie teraz, to za jakiś czas będzie mi bardzo miło usłyszeć Waszą opinię.

Pozdrawiam serdecznie.

Danielson mówimy teraz o wyglądzie, a nie funkcjach

Generalnie pierwsze co mi skojarzylo, gdy zobaczylem nowy layout i mozliwosc wyboru systemow: fajnie by bylo, gdyby byl taki ogolny filtr, wg ktorego da sie dostosowywac sobie portal po platformach i tematach newsow, cos takiego jak tutaj: http://www.pdaclub.pl/ (prawy gorny rog: wybierz platformy), nawet dla niezalogowanych.

Swietik jak dla mnie zdecydowany plus za zaokrąglone narożniki, ale nie wiem do końca co sądzić o cieniowaniu pod niektórymi elementami, o ile dobrze zauważyłem, cieniowane były odosobnione bloki, ewentualnie skrajny lewy blok jeżeli bloków było więcej w lini, nie wiem dokładnie co, ale właśnie z tym cieniowaniem coś mi do końca nie leżało (tak wiem, powalam swoją precyzją)

Nawet ładnie prezentuje się nowa wersja vortalu, dla mnie przyjemne byłoby przełączanie się pomiędzy newsami za pomocą strzałek, jak na stronie http://jarzebski.pl

Na pewno przyspiesza to poszukiwanie newsów, w końcu łatwiej kliknąć na strzałkę, niż mozolnie kręcić rolką :smiley:

@Danielson

Pragnę Cię powiadomić że taka opcja będzie :slight_smile:

To właśnie będzie jedna z nowości w vortalu (tak mówili na zlocie :stuck_out_tongue: )

Może nie do końca w takiej formie jak napisałeś ale coś w tym stylu.

Zresztą admini mówili że są otwarci na wszelkie sugestie.

Wystarczy się z nimi skontaktować :slight_smile:

Brawa za spostrzegawczość :). Tak, racja, pierwszy blok z zapowiedziami nadchodzących wydarzeń był podkreślony. Możliwe, ze tak właśnie będzie po najechaniu myszą :slight_smile:

Ale on był jakoś tak “krzywo” podkreślony, mnie i kilku osobom siedzącym w pobliżu mnie niezbyt się to podobało ( chyba, że to był jakiś cień naturalny padający na ekran :smiley: )

A generalnie to design po faceliftingu jest całkiem całkiem. Nie wiem tylko czy jest sens pakować tyle rzeczy w górne menu (na belce), z tymi wszystkimi buttonami belka jest przeładowana jak dla mnie.

Można zrobić dwu stopniowe menu ( po najechaniu rozwija, pokazuje itp się dalsza część )

A mam takie pytanie.

Czy będzie możliwość wyłączenia reklamy (bannera) na górze strony :stuck_out_tongue: ?

Bardzo dziękuje za właśnie tego typu uwagi. Funkcję sprawdziliśmy i uznaliśmy za bardzo interesującą.

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 23:43

Ktoś mi właśnie tu podpowiada, ze raczej nie :slight_smile:

baner to reklama, reklama to sposób finansowania, nie możesz sobie np. wyłączyć reklamy w TVNie

Jedrzej_Nowak ten cień to dość często spotykany styl, to coś jak cień rzucany przez podniesiony róg kartki :wink: jeżeli mówimy o tym samym oczywiście, to jak dla mnie to akurat wyglądało naprawdę przyjemnie

:slight_smile: widze, ze mam tu do pomocy rzecznika prasowego :slight_smile: Bardzo dziękuję, Airborn. Właśnie taki był zamysł-to dodaje lekkości tym bloczkom.