Nowy, lepszy laptop, a chodzi gorzej niż stary

Witam,

Z początku powiem, że nie jestem żadnym znawcą komputerowym oraz podam specyfikacje obu laptopów.

STARY: 
Windows 10 64-Bit    
Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz    6.0GB RAM, 
Intel HD Graphics 4000
AMD Radeon HD 7600M Series

NOWY:
Windows 10 64-Bit
Intel Core i7-6500U CPU @ 2.50GHz        8.0GB RAM,
Intel HD Fraphics 520
AMD Radeon™ R5 M330
(Reszta tutaj: https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-b51-80-80lm0132pb?querystring=lenovo b51 )

Okej, problem polega w tym, że wczoraj kupiłem sobie nowego laptopa (specyfikacje wyżej), zainstalowałem sobie na nim Counter-Strike: Global Offensive, ale po dołączeniu na serwer okazało się, że ilość klatek na sekundę wynosiła 40-50. Postanowiłem więc ustawić wymagania wszystkie na minimum oraz zmienić rozdzielczość z 1920:1080 na 1366:768. Klatki wzrosły do 60-70. Problem w tym, że na starym laptopie CS:GO chodziło mi w ~90, a podobno jest gorszy. :frowning:

Synchronizacja pionowa jest na obu kartach wyłączona, a ustawienia są ustawione na najwyższą wydajność.
Znalazłem też w internecie pomysł, by sprawdzić na jakiej karcie graficznej działa gra. Podobno trzeba kliknąć na ikonę gry prawym przyciskiem myszy i wybrać “Uruchom z procesorem graficznym” i tu pojawia się kolejny problem. Otóż nawet nie mam takiej opcji. Na starym laptopie też nie. 

Liczę na pomoc :wink: a, jeszcze jedno. Proszę Was, o pisanie “prostym i zrozumiałym” językiem, bo jak już wcześniej pisałem nie jestem żadnym specem komputerowym :wink:

ta grafika naprawdę nie powala wydajnością.

 

Sterowniki od obu kart graficznych zainstalowane?

 

http://www.tomsguide.com/answers/id-2610379/switch-intel-graphics4000-amd-radeon-8570m.html

Tak, poinstalowane.

 

Spojrzałeś chociaż w link który podałem?

Spojrzałem.

Wczoraj miałem CCC, ale dziś rano instalowałem aktualizacje do karty graficznej i Catalyst Control Centre na AMD Radeon Settings. Ale w tym mam opcję “Dodatkowe ustawienia karty” i mogę przełączyć grafikę dla aplikacji, ale to nic nie daje.