Nowy mikrofon nie działa poprawnie

Witam, po zakupie nowego mikrofonu “Tracer studio pro” podłączyłem go do komputera. Wydawało się że wszystko będzie w porządku ale niestety myliłem się, podczas próby mikrofonu okazało się że mikrofon strasznie cicho słychać, dodatkowo bardzo szumiał. Po paru godzinach żmudnej roboty nad próbą naprawy nic z tego nie wynikło. W ustawieniach dźwięku próbowałem podgłośniać, przyciszać, zwiększałem/zmniejszałem wydajność lecz szumy nie dawały za wygraną. Spróbowałem zmienić, zaktualizować sterowniki do karty dźwiękowej, również nic. Podłączyłem go z góry obudowy potem z tyłu też nic. Postanowiłem że podłączę go do telefonu, ku mojemu zdziwieniu nie było żadnych szumów a dźwięk wydawał się bardzo dobry, spróbowałem również z biurowym laptopem i też nie było, źle szumy były znacznie mniejsze ( obstawiam że takie powinny być ) a mój głos był dobrze słyszalny. Dodam że nie mam zamiaru zmieniać w rozszerzeniach na opcję “tłumienie zakłóceń” , czy “usuwanie akustycznego echa” ponieważ strasznie psuje to jakość dźwięku, a z tego co widzę to jest on dobry. Moja płyta główna to MSI b360m pro-vdh.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Tu gość ma ten sam problem:

Ogólnie lepiej używać mikrofonów z własną kartą dźwiękową, czyli podłączanych przez USB. Karty dźwiękowe wbudowane w płyty główne pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w budżetowych konstrukcjach.

Kolega wyżej ma rację. Ten mikrofon podłączany jest do karty dźwiękowej w komputerze, więc jakość dźwięku zależna jest od karty dźwiękowej.
Już najtańsze mikrofony pojemnościowe z własną kartą dźwiękową biją na głowę Tracer Studio Pro jak np. Novox-NC1

Na szczęście udało sie :slight_smile: , podłączyłem mikrofon pod kartę dźwiękową od słuchawek i działa.

Pod co podłączyłeś?