Nowy mikrofon nie działa

Jakieś 2 godziny temu kupiłem mikrofon do PC, takiego na mini jacka. Testowałem w sklepie i u kumpla, działa bez zarzutów. Natomiast u mnie - działa, ale muszę dosłownie wydrzeć się aby coś usłyszeć. I tak ledwo to słychać. We właściwościach wszystko jest ustawione na maksa, a sterownik to SigmaTel High Definition Audio CODEK, znaczy że nie w większości używany Realtek. Próbowałem aktualizować, ale jest napisane że sterowniki aktualne. Dodam że model mikrofonu to Tracer Studio, a w instrukcji jest napisane żę “plug&play”. Mam 1 wejście minijack, i jeśli podepnę słuchawki jako mikrofon to nawet z nich lepiej słychać. Ba, słychać głośno i wyraźnie.

POMOCY, 0 wyświetleń od pół godziny? Może powinienem zmienić dział problemu?

Pierwsza rzecz. Czy aby na pewno podłączyłeś pod gniazdo od microfonu ? Zazwyczaj jedno z przodu bądź z tyłu. I sąsiaduje z gniazdem od głośników. Nie pamiętam dokładnie, ale są oznaczenia. Microfon i słuchawki z przodu. Słuchawki u mnie w jednym głośniku. Oraz z tyłu słuchawki, mikrofon i głośniki. A nad nimi z tyłu jakieś spdif. Musisz pokombinować i ustawić w tym panelu dźwięku w pasku tam gdzie jest zegar, av i itp, co startują z systemem. Może w opcjach coś jest nawalone.

masz gniazdo 4-pinowe, musisz kupić przejściówkę na mikrofon i słuchawki
https://www.x-kom.pl/p/214074-kabel-audio-delock-minijack-35mm-4-pin-2x-35mm-stereo-mikrofon.html