Nowy modem nie zwiększył prędkości pobierania

Witam, mam internet neostrada orange do 10 mb, zmieniłem modem z netia asmax (nie pobierał z prędkością większa niż 1.7 mb) na TP-LINK TD-W8961N. Testy łącza pokazują że pobieranie powinno wynosić 14mb/s a pobiera dalej 1.7 mb. Konfiguracja modemu przebiegła bez problemu, wszystko działa lecz pobieranie tak samo wolne. Dzwonić do orange czy wina może leżeć po mojej stronie?

Witam
E: wynik speedtestu wyrażany jest w megabitach, pobieranie możesz mieć pokazane w megabajtach,
14Mb/s na speedteście to wartość pobierania maksymalna 1,75 MB/s. (wynik działania 14/8).
Chociaż z tego co napisałeś to nie wiem, może masz na myśli metry bieżące ?

Predkość pobierania 14.23 Mb/s według speedtestu. Na umowie jest napisane do 10Mb.

Czyli wyciąga więcej niż na umowie :slight_smile:

Czyli powinno pobierać z prędkością 1.7 MB/s ?

Dzwoń do przedstawiciela Orange - niech sprawdzą w systemie czy to jest maksymalna prędkość dla Twojego łącza w Twojej lokalizacji.

Tak wychodzi z prostego przeliczenia jednostek. Czyli zadałeś sobie kupę trudu i wydatek na urządzenie a to przez Twoją niewiedzę :stuck_out_tongue:

A to nie o to chodzi, walnął się na jednostkach. Może nie chce wydawać więcej kasy a podjął temat bo myślał, że go ciulają.