Nowy monitor 1000-1500 zł do obecnej i nowej grafiki

Więc tak mam zamiar złożyć w tym roku nowy gamigowy PC Z RTX na pokładzie
Z racji Obecnych cen grafik jak również samej ich dostepności narzazie sprawę odłożyłem poza tym może już wyjdą nowe sockety. Niestety mój obecny monitor zaczyna niedomagać. i tak mój obecny monitor to LG Flatron w2243s analog Moja grafika to gigabyte 1060 Dokładnie (GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming Rev 2.0)
I tak sie zastanawiam Czy da sie kupić monitor który bedzie działał przy obecnej grafice (pewnie ograniczony) A pełnie możliwości pokaże dopiero po zakupie nowego zestawu.
jeszcze 1 Pytanie
Czy przy takim budżecie można myśleć o monitorze 4k?

Można w FHD pójdzie.

Jakim rtx i czy z raytrackingiem chcesz grać. :wink:

Szczerze Nie wiem jakim RTX Po cichu marze o 3060 W gre wchodzi też RTX 2080 Wszytko zależy od ceny i dostępności. Jeżeli chodzi o nowy sprzęt myśle narazie o wrześniu. Napewno odpada rtx 3090 bo te kart widziałem po 8 tysi i one mają podobno cześciowe wsparci 8k Ale nawet jak dla mnie około 8 tysi za karte to przesada Co do raytrackingu Na obecnym sprzecie nie na nowym chciałbym

No to monitorek rzędu 32 cali, 2 k i 75 Hertzów, bo więcej na takich ustawieniach nie uciągniesz. :slight_smile: (405) RTX 3060 Ti + Ryzen 5 2600 Ray Tracing Test In 11 Games - 1440p - YouTube

Wow! Tyle luster? To robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że teraz twórcy robią co mogą żeby luster w grach unikać, bo zbyt obciążają kartę i nawet jak wejdziesz do jakiegoś małego kibla to masz rozmytą plamę zamiast odbicia.

Dobrze ale konkretnie jaki polecacie

Ten podobno robi robotę w grach, ale lekko przekracza twój budżet.

Jeszcze jakaś propozycja bo ten monitor ma pewną fukcjonalność której jakby nie wykorzystam
Chodzi o AMD FreeSync, fajnie byłoby mieć odświerzanie zgrane z grafiką tylko z tego co czytam to potrzebny byłby do tego Jakiś RX Wiem że one również mają reytreysing Ale z czerwonymi kartami graficznymi łączy mnie bużliwa przeszłość. Tak więc o ile co do procesorów nie mam uwag o tyle grafiki „od czerwonych” nie chce. Znajdzie mi ktoś monitor z takim bajerem pod nvidie

Masz rację. Przeprasza, że wpuściłbym cię na minę. Polecał go @gom1, który ma nvidię i przez to nawet nie sprawdziłem jak sobie radzi z tymi kartami.

Nic sie nie stało nie zamówiłem jeszcze

A zobacz jeszcze ten monitor -> https://www.komputronik.pl/product/714645/samsung-odyssey-c27g55tqwrx-1ms-144hz-hdr-freesync-.html

Świetny samsung, rozdzielczość WQHD, 144hz, freesync, 1ms. Świetnie zakrzywienie, dzięki czemu cały monitor złapiesz wzrokiem.

Który monitor z tej listy byłby najlepszy

Jeśli chcesz jakości, szybkości oraz płynności, to może weź tę perełkę:

https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=price_asc&f[146][63606]=1&f[147][162915]=1&f[147][162916]=1&f[147][162919]=1&f[149][3077]=1&f[149][19695]=1&f[4396][66569]=1&q=gigabyte&f[groups][6]=1&f[categories][15]=1

do wyboru, do koloru :wink:

Wiem że to trochę głupie i chyba nie rozsądne ale gdzieś mi utkwił w głowie ten Standard 4K
Ja wiem że przy obecnej grafice to sobie mogę o 4K tylko poczytać. Chodzi oto że na obecnym monitorze zaczyna mi sie sypać matryca. Więc chce kupić nowy bo i tak bym musiał kupić do nowego sprzetu bo obecnego monitora pod RTX Jakiego w końcu bym nie dorwał niema co podłaczać. to pierwsza sprawa 2 to ta matryca która sie powoli sypie co przyspiesz zakup nowego sprzetu. A 3 Może banalna to pieniądze
Na nowy sprzęt Planowałem wydać około 7 tysiecy złotych Cena z monitorem Z tymże w głowie miałem 5k na sprzęt 2k na monitor. Jeżeli kupiłbym teraz monitor to jeżeli ktoś nadąża za moim tokiem myślenia w momencie zakupu sprzętu o ile budżet misie nie rozleci(kilka razy już tak było) mam jakby 2k które moge włożyć w samą konfiguracje PC. 4 Sprawa jest taka iż nie wiem kiedy w końcu zaczne składać ten nowy komputer miesiąc wrzesień który jest tam gdzieś wyżej napisany jest umowny mam nadzieje na spadek cen GPU i nowe sockety. Oznacza to jednak jeszcze killku miesięczną prace na starym zestawie ile dokładnie nie wiem. Na razie dzieli i rządzi ryzen mysłałem o jakieś 7. Jednak co jeżeli okaże sie że po premierze nowych generacji jednak Intel wróci do łask mam nadzieje że po dołożenui może nie całych 2k do tego zestawu który obecnie wirtualnie jest na AMD Bedzie mnie stać na intela. Pisze o procesorach gdyż nimi sie jeszcze zastanawiam Co do karty Graficznej Tu jestem zdecydowany na Nvidie i to sie nie zmieni
Z listy proponowanej prze kolege myśle o tym https://www.x-kom.pl/p/653467-monitor-led-27-gigabyte-m28u-czarny-hdr-kvm.html#Opinie gdyby z jego ceny udało sie z 300zł urwać to byłby mój