Nowy monitor 24''

Witam

Szukam nowego monitora z 24 calami (oczywiście LCD), który będzie mi służył parę ładnych lat. Będę go używał głównie do gier i filmów, więc zależy mi na niskim “lagu” monitora. Myślałem o monitorach “iiyama” jednak sporo jest jego wersji i całkowicie się w tym gubię. Cena ok. 1000 zł (stówa w tą czy w tamtą nie robi większej różnicy).

Może ktoś mi pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Prawda jest taka, że za 1000zł nie kupisz dobrej 24calówki.

No to interesuje mnie najlepszy taki monitor mniej więcej z tego przedziału cenowego. Bez przesady, nie są takie złe. Ostatnio odkurzyłem pewne czasopismo z przed pół roku i w testach okazało się, że dają radę. Nie jestem wybredny.

EDIT:

A co myślicie o tym?:

http://www.iiyama.com/pl_pl/produkty/pr … ecyfikacja

Monitorów jest faktycznie od groma i można być lekko zagubionym. Sam niedawno kupowałem 22" i głównymi założeniami była matryca LEDowa. Lepsze odwzorowanie kolorów przy znacznie mniejszym zużyciu mocy (prawie dwukrotnie). Dodatkowo w tej cenie powinieneś znaleźć coś z czasem reakcji na poziomie 2ms, np.

http://www.agito.pl/monitory-lcd/asus-2 … 18418.html

http://www.techplanet.pl/produkty/monit … 15266.html

http://www.agito.pl/monitory-led/lg-24- … 61767.html

Chociaż do gier/filmów 5ms też będzie wystarczające (to już nie te czasy w których monitory miały po 30ms :wink: ). Do wyboru, do koloru. Jakbyś miał wątpliwości czy matryca jest LEDowa (czasem sklepy nie zamieszają tak istotnej informacji), popatrz na stronę producenta, albo po prostu na pobór mocy (LED ~25W +/-4, zwykłe LCD ponad 40W).

EDIT.

Bardzo fajny monitor, z parametrami które wymieniłem. Pozostaje kwestia czy mieści się on w budżecie.

Ok, dzięki za pomoc :slight_smile: Będę miał alternatywę dla iiyamy w razie czego. Ciekawa wskazówka z tą matrycą LEDową.