Nowy monitor Benq Gl2250 tylko 60hz


(Dudus) #1

Witam kupiłem nowy monitor i chciałem zmienić częstotliwość odświeżania ale mam tylko 60hz czy nie mogę ustawić więcej ? 

 

link do monitora 


(_tommy_) #2

Możesz. Zwiększ na 70, 80 ale nie wiem czy zobaczysz różnicę. Do normalnego użytkowania 60 Hz jest w zupełności wystarczające.


(Dudus) #3

o to chodzi że nie mogę zmienić nie mam do wyboru nic poza 60hz


(Revolver0) #4

Nie ma takiej możliwości, 60Hz dla tego typu monitorów jest optymalne, ja mam Benq g2222hdl i maks jest 60Hz.


(_tommy_) #5

Podaj więcej danych.

System, karta graficzna, rozdzielczość na jakiej pracujesz.


(Dudus) #6

aha dzięki za info. a jeszcze takie pytanie czy w menadżerze urządzeń nie powinienem mieć nazwy tego monitora? bo mam “Rodzajowy monitor inny niż PnP” i sterowników z płyty nie mogę zainstalować bo mi wyskakuje że mam już nowsze

 

Win7, GTX 670, 1920x1080


(_tommy_) #7

Szanowny Kolego.

Jak instalować sterowniki, tzn. w jakiej kolejności, to wystarczy pogooglować.

Jak poinstalujesz sterowniki, szczególnie te do karty to zobacz menedżerze karty jakie masz ustawienia, rozdzielczość, odświeżanie.

W przypadku kart NVidii, przy AMD pewnie też, jest możliwość ustawienia spod aplikacji karty odpowiednich parametrów wyświetlania.


(DiamondBack) #8

Czytam o tym monitorze ale przecież on nie wyświetli więcej jak 60Hz. Taka częstotliwość to standard na tego typu monitory i więcej przy natywnej rozdzielczości na pewno nie wyciągniesz. Chcesz więcej kup jakiś monitor 120/144/240Hz. I nie zgodzę się z kolegą wyżej, że różnicy się nie czuje. Czuje i dużo milsze dla oka jest wyższe odświeżanie :wink:


(_tommy_) #9

Oko ludzkie nie rejestruje przy tej samej rozdzielczości częstotliwości różnicy 10-20 Hz :slight_smile: