Nowy monitor i niepełny obraz w grach

Kupiłem ostatnio monitor LG E2242C i w grach BlackShot oraz Combat Arms obraz jest przycinany (nie jest w pełni wyświetlany, tak jakby był wyświetlany poza monitorem :slight_smile: ). Proszę o szybką pomoc, ponieważ jest to trochę uciążliwe.

P.S. Nie wiem czy będzie to pomocne, ale jak instalowałem sterowniki to były do wyboru cyfrowe i analogowe. Ja wybrałem cyfrowe, a monitor ma złącze D-SUB.

D-Sub to złącze analogowe. Podłącz przez coś normalnego (czyli cyfrowego), np. HDMI, DVI-D.

Ale ten monitor ma tylko D-Sub. Może muszę zainstalować analogowe sterowniki?

No raczej… to jakiś antyczny sprzęt?

Hej,

Jaką dokładnie kartę graficzną posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Radeon X1300

Po zmianie rozdzielczości pozycję obrazu na monitorze trzeba ustawić z poziomu menu ekranowego, opcja nazywa się zwykle “auto adjust”.

Czyli, że muszę nacisnąć przycisk AUTO na monitorze (jest jeszcze MODE i INPUT)?

Hej,

Tak, dokładnie.

Mode powinien odpowiadać za przełączanie predefiniowanych ustawień monitora, natomiast INPUT za źródło odtwarzane na ekranie.

Ewentualnie pozostaje ustawienie w sterownikach resetu zapamiętanych ustawień do wartości domyślnych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W sumie już o to pytałeś, monitor-ktrory-pryzcina-obraz-t513748.html , odpowiadałem Ci na dodatek. Double temat

Hej,

Na PW napisałeś coś takiego:

Nie ma czegoś takiego, jak sterowniki cyfrowe czy analogowe - chodzi o złącza i rodzaj danych o obrazie, przekazywanych do monitora. Sterowniki instalują się tak, by urządzenie mogło nadawać informacje o obrazie zarówno w sposób analogowy, jak i cyfrowy. Jedyne co konieczne, to dokonanie zmiany domyślnego gniazda z cyfrowego na analogowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus