Nowy monitor i spadek wydajności komputera

Witam!

Otóż dziś zakupiłem nowy monitor LG Led Full HD i od razu odczułem duży spadek wydajności w grach (nawet na rozdzielczościach niższych niż full hd), ale także na pulpicie i w innych programach kursor myszy tak jakby wolniej się porusza. Spodziewam się, że to wina karty graficznej, ale czy nie dałoby się trochę pogrzebać w ustawieniach nvidia aby to naprawić ? :wink:

* Czysta reinstalacja sterownika NVIDIA. Możliwe, że pomoże - na pewno nie zaszkodzi…

* Spróbuj poszukać sterownika do Twojego monitora - powinien być na stronie producenta…

Tzn, że mam usunąć wszystkie rzeczy związane z kartą graficzną w panelu sterowania? 

I nie mogę znaleźć sterowników do monitora, model to LG 22mt55v, może mi ktoś pomoże w szukaniu? :slight_smile:

Sterownik od monitora nie ma znaczenia. Spadek wydajności w grach, przy twojej karcie graficznej - to nic niezwykłego. W internecie jest pełno opisów przeróżnych problemów z tymi kartami, które generalnie kręcą się wokół dwóch punktów zaczepienia: sterowniki (najnowsze wcale nie muszą być najlepsze), oraz pamięci karty graficznej. Tak czy siak - jeśli zamierasz pogrywać na swoim komputerze - poszukaj innej karty graficznej.

Masz rację. A co myślisz o Radeon R7 250 ? I czy ten zasilacz mógł by zostać? :confused:

White Energy - to nie jest marka wzbudzająca zaufanie. Niemniej znam co najmniej kilka komputerów o podobnych parametrach do Twojego, które z takim zasilaczem działają. Tyle że są używane raczej do oglądania filmów i prac biurowych. Jeśli chodzi o kartę - to nigdy nie miałem z nią do czynienia. Opierając się jedynie na danych technicznych - to na pewno będzie lepsza od obecnej, ale w grach nie oczekiwałbym fajerwerków (przy FullHD).

Rozumiem. A co sądzisz o GTX 560 do mojego pc ? :slight_smile:

Jest tu ktoś jeszcze? :smiley: