Nowy monitor, resetowanie i zawieszanie się komputera


(Jarmel) #1

Hej, nie dawno przesiadłem się z monitora 1280x1024 na 1920x1080. Przy ponownym uruchamianiu komputera, lub po wygaszeniu ekranu wszystkie ikony, otwarte okienka czy cokolwiek jakby przesuwały się do lewego górnego rogu tj:

http://images68.fotosik.pl/352/dfbc233a2d891b00.jpg

http://images70.fotosik.pl/338/22d3d6008fb264e6.jpg

ale po chwili było już ok, jedynie trzeba było na nowo przestawiać ikonki na pulipicie, bo po takiej zmianie ekranu robił się z nimi burdel. Później kilka razy wyskoczył błąd połączenia Display Port od sterownika karty, posprawdzałem kabel, wszystko zdawało się ok. Parę dni później komputer zaczął się wieszać i restartować.

Dzisiaj już w ogóle praktycznie nic się nie da zrobić, bo zaraz idzie zawiecha. Raz po restarcie wyskoczył “no signal” na monitorze, ze dwa razy też obraz był taki jakby pomazany, coś z kartą?

Mając na uwadze te wcześniejsze błędy dotyczące DP sprawdziłem sprzęt podłączając monitor kablem hdmi, ale nic to nie pomogło, nie dość, że rozdzielczość w ogóle zwariowała o i tak komputer po chwili się zawiesił.

Temperatury sprawdzałem wczoraj, wszystkie były ok. O co tu chodzi?

 

Sprzęt:

AMD Phenom II x4 B50

ASRock M3A770DE

Karta Sapphire 7850HD

Monitor AOC 2369VM

 

Przy starym monitorze był on podłączony do wejścia VGA, może obacyfrowe wejścia w karcie przez ten czas się jakoś zabrudziły i trzeba je po prostu przeczyścić czy coś? Pomocy.


#2

 

yarmel, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(JoteS) #3

A jakie masz sterowniki do grafiki?


(Jarmel) #4

Normalne catalysta z autoupdate.