Nowy Netbook nie chce się uruchomić

Witam.

Mój kolega kupił ostatnio Netbooka. Niestety nie chcę się on poprawnie uruchomić. Jedynie czym dysponuję w tej chwili to te zdjęcia.

d004fef31b7bf1acm.jpg

779a51cbf8aef9d1m.jpg

9c3fb6362d1ca4a1m.jpg

f27de5705f8268a1m.jpg

18e0d92c5e60a503m.jpg

3bf982265afcb017m.jpg

Czy możecie coś wywnioskować z tych zdjęć?

na pierwszych dwóch w skrócie widać że system plików ext2 (linuxowy) zawiera błędy.

Można się domyślić, że na tym netbooku był jakiś Linuks (SuSE?) i albo ktoś go próbował skasować (w całości lub części), albo po prostu system się posypał - lub posypał się dysk.

Sugeruję przygotować na innym komputerze pendrive bootującego z instalacją Linuksa (np. programem Unetbootin) i z niego wystartować nową instalację.

Chyba koledze pisało na pudełku Boot up Linux ale pewny nie jestem.

I czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać lub podać stronę na której dokładnie było by podane jak takiego pendrive bootującego zrobić?

Jesteś taki leniwy, że nie potrafisz nawet skorzystać z wyszukiwarki (np. Google)? :frowning:

Wskazówkę już Ci podałem (nazwę programu, który tworzy takie boot-pendrivy).

Program ten (wraz z krótkim opisem) możesz znaleźć na tym portalu.

A tu masz praktyczny opis:

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 … netbootin/

Dodam jeszcze, że ten programu sam pobierze sobie wybraną przez Ciebie dystrybucję, ale jeśli już masz jakąś w postaci pliku ISO, to możesz też ją wskazać.

Stworzenie bootującego pendrive’a to dopiero początek - potem czeka Cię instalacja danej dystrybucji Linuksa na tym netbooku - a to jest już trochę trudniejsze…

P.S. Dodam jeszcze gwoli informacji, że można też sobie zrobić bootujący pendrive z instalacją systemu Windows XP lub Windows 7 (sam to przerabiałem w praktyce kilka razy) - przydatne na netbookach bez napędu CD/DVD-ROM. :slight_smile: