Nowy notebook

Chcę kupić notebooka w cenie około 5000 zł. Nie mam praktycznie żadnej wiedzy o komputerach mobilnych i chciałbym wiedzieć, co warto nabyć, a jakie firmy omijać szerokim łukiem. Muszę wybrać starannie, bo taka kupa forsy nie może pójść na marne wsadzona w jakieś badziewie, co po roku rozpadnie się w rękach… Proszę o pomoc w wybraniu dobrego sprzętu. Jakiej firmy procesor, dysk, producent całości…?

chmmm… Do 5tys. to może ten :

http://www.promobile.pl/index.php?

Jest to temat rzeka…jest kilkanaście liczących się firm,specjalizujących się w tego typu sprzęcie…jak np.Acer

Dokładny opis jednego z modeli

Pustelnik

Określ do czego sprzęt ma służyć. :slight_smile:

Hmmm… Coś pomiędzy rozrywką a pracą :). Po prostu niezbędny będzie mi mobilny sprzęt… Chcę co najlepszego się da za tą cene. :smiley:

No to koniecznie zwracaj uwagę na długość pracy na baterii…

O widzisz, potrzeba mobilności nie koniecznie oznacza prace w terenie :). Będę mieszkał w wielu miejscach na raz, w okolicy jednego miasta, a komputera używał nie w drodze, a na miejscu. Jednak wolałbym, aby czas pracy na bateri wynosił min. 3h.

Więc może tenmodel wpomnianej przez Madafakera firmy Acer:

http://www.kupujemy.pl/fritem/25618207/ … 8207;lp=17

Jego zalety: szybki procesor, dużo ramu, dobra karta graficzna, nowoczesna, panoramiczna matryca

PS.

Krótki opis jego możliwości znajduje się na stronie http://www.benchmark.pl w dziale minirecenzje

Bardzo dobra rzecz, gdyby nie brak infa o czasie pracy na bateri, krótkiej gwarancji i dużej wadze… Poza tym, jest odpowiedni.

Czas pracy według recenzenta na benchmark.pl to nieco ponad 3h:

“Procesor Turion wyprodukowany w technologii 0.09nm zużywa maksymalnie 35W energii i w zależności od potrzebnej mocy pracuje w 2 trybach (800MHz@ 1V i 1600MHz@ 1.15V), również karta graficzna ATI posiada funkcję PowerPlay oszczędzającą baterie, przez co komputer potrafi przepracować ponad 3h pod niewielkim obciążeniem.”

Gwarancja to 1 rok, a waga, no cóż możliwości i wydajność niosą ze sobą niestety i rosnącą wagę.

Acer to moim zdaniem bardzo dobry wybór gdyż możliwości w stosunku do ceny kształtują sie bardzo korzystnie. Ponadto wykonanie tych laptopów stoi na dosyć wysokim poziomie. Co do gwarancji można dokupić kolejne 2 lata gwarancji jeżeli komuś zależy. Ja osobiście posiadam notebook tej firmy od jakiegoś czasu i jestem zadowolony, zarówno ze sprzętu jaki i z serwisu z którego pomocy miałem okazje korzystać gdy z mojej winy sprzęt został lekko uszkodzony. Za tą kwotę zastanawiałbym sie w obecnej chwili nad Acer Aspire 1685WLMi moim zdaniem sprzęt świetny, do pracy jak i do gier, mobilny proc ograniczy zużycie baterii i spowoduje tym samym wydłużenie czasu pracy. Wiem że Aspire 1685WLMi kosztuje ciut więcej niż 5000zł oczywiście to nie moje pieniądze i to nie ja je wydaje ale moim zdaniem 1686 jest wart tych pieniędzy. Jeszcze ostatnia kwestia - bateria - Acer nigdy nie miał najlepszych baterii - niestety:( Jak już wspomniałem posiadam laptopa tej firmy i 3h to max a gdyby nie było centrino to wyglądało by to nie najlepiej - w moim przypadku praca bez zasilania mam marginalne znaczenia jednak u Ciebie jak wspomniałeś jest to ważne więc pomimo wszystkich zalet Acera zastanów sie dobrze przed zakupem.

Na koniec parę linków:

http://1klik.pl/sklep/p351387

http://1klik.pl/sklep/p351388

http://www.e.pl/product/Acer_Aspire_1690/Pro_ID=1597/