Nowy pad nie jest wykrywany przez oprogramowanie i gry


(EasyMan) #1

Podłączam go do tego programiku XInput TEST i w nim nie wykrywa pada, (mój pad wygląda jak od PS 2-3), robiłem go przez Motionin Joy, wykrywa go ale co z tego jak żadnego klawisza nie mogę przszypisać, w emulatrze x360ce wykrywa mi pada ale jak próbuje go ustawić to przyciski nie reagują tak jak to jest pokazane na samouczku. Proszę o pomoc, bo to mój pierwszy pad i już mam go dość i chyba oddam go do sklepu, a myślałem że na padach się lepiej gra.


(lordjahu) #2

Gra się lepiej ale zależy pod co go konfigurujesz :slight_smile:


(EasyMan) #3

Pod PC chce skonfigurować W7 64b na GTA 4, DARKSIDERS 2, DC Universe, aktualnie pod te gry.

-- Dodane 16.10.2013 (Śr) 18:27 --

10 godzin nad tym już siedzę i dalej nie wiem o co z tym chodzi, ten Mo...joy czyta ale nie mogę na nim nic ustawić przycisków, a ten emulator xboxa nie czyta PADa

____________________________________________________________________________________________________________

Większego się już screenu nie dało wrzucić. Proponuję zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem o maksymalnych rozmiarach grafik wstawianych do posta!


(igrek) #4

A pod spodem pada nie masz przełącznika? U mnie przy logitechu trzeba było go przełączyć żeby w ogóle zadziałał.


(EasyMan) #5

Pod padem nie ma nic, są tylko jakieś naklejki, jak nie dam radę rozwikłać tego to chce oddać do sklepu.

Teraz spróbuje wyrypać znowu wszystkie programy i spróbuje tak jak ten gościu tutajhttp://forum.cdaction.pl/index.php ... pic=214326, chociaż x360ce mi nie wykrywa teraz pada a przed tem wykrywał

-- Dodane 16.10.2013 (Śr) 19:24 --

Dobra chyba rozgryzłem i mam teraz jeden główny błąd w program,ie X360ce kontroler się powinien świecić na zielono a świeci się na czerwono, w Xinput to samo co mam zrobić żeby świeciło się na zielono? ??

http://www.img.pl/WJGd

-- Dodane 16.10.2013 (Śr) 19:46 --

Mam jaki to jest straszny syf do robienia, trzeba skopiować X360ce, oraz xinput1_3 oraz xbox360cemu do gry gdzie znajduje się EXE i ustawić ręcznie i powinno działać.

-- Dodane 16.10.2013 (Śr) 19:59 --

JUPI JEST zajęło mi to tylko 12 godzin (dwa dni) wystarczy skopiować X360ce do gry gdzie jest EXE tam wejęć w to kliknąć CLEAR i ustawiać przyściski klikając na nie RECORD, no japier... przeczytałem z 50 parę postów i chyba w dwóch było to napisane i jeszcze źle.

-- Dodane 17.10.2013 (Cz) 20:05 --

ABY TO ZROBIĆ trzeba:

  1. zainstalować sterowniki pada lub otworzyć GAME OPTION (musi wykryć pada)

  2. zainstalować MotioninJoy i postępować tak jak na filmikach na necie, pełno ich, lecz trzeba ustawić pad w pozycji XBOX, i musi wykryć pada,

  3. wrzucić X360ce do gry gdzie jest plik .EXE, jeśli odpalisz dwa poprzednie programiki i po umieszczeniu w grze x360ce również go to powinieneś mieć kontroler podświetlony (na zielono) że wykrywa, pobierasz automatycznie z neta sterowniki do tej gry

  4. odpalasz wszystkie programiki i możesz teraz odpalić grę, tyle operacji trzeba wykonać jeśli ma się taniego pada, przynajmniej u mnie to się sprawdza.


(A H Burzec) #6

Dzięki @EasyMan, w końcu się udało po 3 godzinach :slight_smile: