Nowy pakiet 300 MB za 9zeta w Orange

Witajcie!

Słyszeliście już na pewno o nowej ofercie Orange- pakiet 300 mb za 9 zeta. Żeby było jeszcze weselej to transfer na smartfonie jest nielimitowany. Jedynie po wykorzystaniu tych 300 mb transfer Nam spada do 16kb/s…

Mam jednak pytanie…

Czy jeżeli np aktywuję ten pakiet to transfer będzie nielimitowany tylko na komórce, czy np jeżeli tela będę używać jako modem to ten pakiet też będzie to obejmować i przesył danych też będzie nielimitowany…??

Orientuje się ktoś z Was??

Na modemie również transfer będzie nielimitowany. Jednak jeśli chcesz używać tego internetu na komputerze i to w prędkości 16kb/s to ja odradzam ten pomysł.

Strasznie uciążliwe.

ale jak masz mały dostęp do kompa to możesz a w plusie pakien non stop internet działa tak samo?

Chcę używać neta na laptopie. Czasami.

300mb to prawie jak nic, także zalecam wyłączenie ładowania obrazków gdy nie są one konieczne, korzystając z internetu Orange na laptopie.

Nawet przy wyłączonych obrazkach te 300mb na wiele mu nie wystarczy, lepszym rozwiązaniem byłby zakup karty SIM w ofercie Orange Free na Kartę gdzie za 25zł można mieć 1gb + dzwonienie, choć nie ma lejka to jest i tak większy limit. A używanie prędkości 16kb/s jako internetu w laptopie może doprowadzić do nerwicy i wrzodów żałądka.

A te 16 kb/s wystarczy na sprawdzanie poczty / komunikatory (np. Palringo)?

W komórce jak najbardziej, natomiast w komputerze to tylko komunikator (chociaż mogą wystąpić problemy w łączeniu) a poczta to raczej tylko przez Thunderbirda lub innego klienta i bez załączników (ze względu na małą ilość danych do pobrania lub wysłania)

Czyli rozumiem że np. o słuchaniu sobie radia przez tunein radio na andku przy 16 kb/s można zapomnieć? :wink:

Jeżeli będziesz tylko słuchać radia, to 300mb powinno Ci wystarczyć, a po ich wykorzystaniu nie polecam. To, że możesz korzystać nawet jak wyczerpiesz limit to niewątpliwa zaleta, ale raczej skup się wtedy na najważniejszych sprawach w sieci. Przyjemności takie jak radio czy YT nie wskazane

Radio 64kbps to 8KB/s, czyli 480KB/min czyli ok 28MB/h czyli 300MB wyjedziesz w ok 10h.