Nowy PC całkowicie freezuje po chwili w dowolnej grze tak, że trzeba go restartować

PC po chwili w dowolnej grze freezuje i ze słuchawek wydobywa się piszczący dźwięk.
Sam komputer nie przegrzewa się i nie ma problemu z grami klatki są bardzo duże a freeze przychodzi w niespodziewanym momencie. Wygląda to identycznie jak to https://www.youtube.com/watch?v=o-wJ4-eAAWw&feature=emb_title

CPU - Intel Core i5-9600KF, 3.7GHz
Motherboard - MSI Z390-A PRO
RAM - HyperX Fury RGB, DDR4, 16 GB
SSD - Kingston A400 960 GB 2.5" SATA III
HDD - Toshiba P300 2 TB 3.5" SATA III
Cooling CPU - SilentiumPC Spartan 4
GPU - GeForce GTX 1650 SUPER Single Fan 4GB
Power Supply - be quiet SYSTEM POWER 9500W

Gry zainstalowane są na dysku SSD więc raczej to nie w tym tkwi problem

W takim razie, dla próby, odłącz od płyty głównej przewód SATA dysku HDD. Pobaw się tymczasowo grami w takiej konfiguracji. Zakładam, że system operacyjny i gry są na dysku SSD?

Podmień na inną kartą graficzną i wtedy zobacz.

A masz jakieś bluescreeny przy tym? Robi się zrzut pamięci?

freezee - to znaczy, że mu się komp zawiesza :wink:

Tak, system gry i aplikacje są na dysku SSD na HDD jeszcze nic nie instalowałem.

Po prostu ekran się zacina żadnych bluescreenów.

Niestety nie mam żadnej innej ,ale bardziej podejrzewam płytę główną niż kartę graficzną.

Wygląda to tak jak w tym filmiku tylko że dzieje się tak w każdej grze. https://www.youtube.com/watch?v=o-wJ4-eAAWw&feature=emb_title

Ja miałem kiedyś taki przypadek, że po 20 sekundowym freezie miałem autorestart z bluescreenem. Zrzut pamięci pokazał błąd wywołany przez sterownik graficzny.

A w drugim przypadku freeza bez bluescreena Karta mi się przegrzewała

Jeśli wiesza się w grach, a kiedy nie grasz, to się nie wiesza, to jest to mocna wskazówka, że problem leży w karcie. Swoją drogą, na tej płycie masz drugi slot PCI-EX16 - przełóż do niego kartę graficzną i wtedy zobacz. Oczywiście, przy okazji popatrz dokładnie czy nie ma jakichś błędów montażu, czy coś jest niedociśnięte etc.

Od kiedy, wiele lat temu, wdrożyłem politykę, że używam tylko i wyłącznie kart EVGA, to zapomniałem jak wygląda wieszanie się komputera… :wink:

1 polubienie

Bądź co bądź jesteśmy zgodni w przeczuciu, że problem leży w karcie graficznej :wink:

Nie ma znaczenia, że nic nie instalowałeś na HDD. Mimo tego warto zrobić próbę, o której napisałem. Chodzi mi o wpływ pracy tego dysku HDD (bo on - nawet niby pusty - pracuje!) na całość systemu.

Dobrze wiedzieć. Niestety nic się nie zmienia.

  1. MemTest 2 przebiegi. Jeśli ok.
    2)FurmMark minimum 30 minut. jeśli ok.
    3)Prime95 minimum 30 minut. Jeśli ok.
    4)Victoria, skan dysków.

Taki sam freeze miałem, jak kabel sygnałowy SATA nie był dobrze dopięty do dysku systemowego :wink:

Swoją drogą, dlaczego dysk jest s-ata, jeśli jest slot m2? Był już jakiś wcześniej czy jak?

Komputer jest nowy w poniedziałek do mnie przyszedł. Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę.