Nowy PC + Monitor 6000 zł Gry

We wrześniu ma sie pojawić Cyberpunkt. Ten pc ma być głównie pod niego
Niestety musze wymienić też monitor Gdyż mój obecny to https://www.lg.com/pl/monitory/lg-W2243S-PF-premium
Mały i działa na przejściówce Bo go do obecnej karty podłączyć nie mogłem
Mój obecny PC to
Procek Intel Core i5-4690K
Płyta główna MSI Z97-G43 (MS-7816) (Intel Z97)
Ram 16 GBytes
Dyski Twarde WDC WD10EZEX-60M2NA0 (953,869 MBytes (1000 GB))
ADATA SU650 (457,862 MBytes (480 GB))
Napęd DVD TSSTcorp CDDVDW SH-224DB ()
Grafika GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming Rev 2.0 (GV-N1060G1 GAMING-6GD)
Monitor: LG W2243 (Analog)
Więc no jest to przestarzałe Co mogłem to zrobiłem procek Jest podkręcony do 4
Ale cyberpunka ten zestaw raczej nie uciągnie
3 Sprawy
1 Nowy musi mieć napęd dvd mam sporo rzeczy na płytach
2 Musi być zmontowany
3 Bez windowsa
Mam więc kilka pytań do was
1 Czy przy tych wymogach i budżecie Można już myśleć o RTX Czy nadal GTX tylko mocniejszy?
2 Dyski twarde Mam dylemat Bo nie wiem czy robić tak jak mam teraz HDD+SSD Czy może same SSD Myśle że do gier to ten 1TB Pojemnośći trzeba liczyć?
3 Składać ten komputer teraz na ryzenie Czy poczekać jednak na intela?
Sklepy O jakich myślałem to XKOM Komputronik i w ostateczności MORELE.net
Te 2 piersze mam salony wkoło siebie morela mam tylko net punkt obok siebie

Pod gry kup PlayStation, nie zdziwiaj z komputerami, które służą do pracy. A jak już bardzo musisz to zaczekaj aż będzie wiadomo czego do działania ta gra potrzebuje…

  1. przy budzecie 4,5k mozesz celowac w 2060 SUPER (policzylem 1,5k na monitor)

  2. rozsadne minimum: 512GB nvme na system i aplikacje + 1TB hdd na mniej potrzebne dane

  3. na ryzenie, intel jest drozszy, a nadchodzace procki ZEN3 rozjada intela gen.10

Sklejony zestaw do którego możesz dorzucić obecny SSD lub HDD na magazyn.
Zestaw przekroczył odrobinę budżet (6202zł), ale są tu takie podzespoły, że (poza dołożeniem chłodzenia jak fortis) kolejne 5lat nie trzeba się będzie nad nim zastanawiać czy da radę.


Fajna przestronna obudowa, dużo seryjnych wentylatorów, będzie chłodno!

Mocny i bezpieczny zasilacz, nowy model z jeszcze lepszymi parametrami. 600W spokojnie wystarczy bo zestaw nie będzie dobijać do 400W.

Fajna płyta główna od Asusa, pozwoli na głębokie OC procesora (po dołożeniu niestockowego chłodzenia).

Ryzen, który ma niezłe FPS i starczy spokojnie na kilka lat (zwłaszcza po OC).

Dobry model 5700XT, z nim FPS nie będzie brakować.

16GB RAM 3600MHz na kolejne podbicie FPS.

Nowy dysk systemowy, dołożysz na magazyn co będziesz chciał SSD lub HDD z obecnego.

Esencja zestawu, świetny monitor od HP 144Hz, 1440p i 27" z FreeSync.

Moja propozycja do 4,5k

  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Płyta główna Socket AM4 ASRock B450 Pro4
  • Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • Karta graficzna NVIDIA Palit GeForce RTX 2060 Dual 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
  • Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Ewentualnie w zależności od monitora możesz wymienić na wydajniejszą grafikę
PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6

A podstawka AM4 to przypadkiem w tym roku nie kończy swego żywota

ZEN3 to bedzie ostatnia generacja cpu obslugiwana przez AM4

jesli chcesz czekac, to zapraszam w przyszlym roku na premiere ZEN4, ewentualnie nowego socketu intela (LGA1700)

Po prostu AMD Miało zawsze tą przewagę na intelem że dłużej Podstawki były wspierane niż intelowskie.
A jak mam sie przestawić na AMD To może w coś nowego zainwestować W razie czego jakby oc już nie dawało rady to kupujemy nowy procek. Z tym zastrzeżeniem że ten procek sie pojawi a wiadomo że na AM4 Już nic nowego nie wyjdzie jak dobrze rozumiem. Chociaż tam jedna z 1 proponowanych konfiguracji ma być niby tak mocna że 5 lat podobno bez problemu za 5 lat to raczej i tak nowy komp będzie trzeba składać

Możliwe że tak i tu jest problem, kupić cały zestaw, czy tylko i7 i czekać. :wink:
Równie dobrze, nie możemy wykluczyć, że jeżeli Intelowi udadzą się nowe procki, to “nagle” 5 generacja AMD zapasuje do AM4. Majac wybór: nowy set z Intelem, czy tylko nowy procek… AMD może i tak zawalczyć. :wink: