Nowy pecet do 1000zł

AmaroX warrior w rzeczywistości wersja 450 W posiada 400w jeżeli chcesz mieć również taki sam zasilacz bierz Modecom MC to samo tylko inny kolor i na pewno uciągnie twoją kartę możesz wziąść również po uwagę chiefteca również bardzo dobre zasiłki

dzięki Edge, czyli bardziej Chief…:slight_smile:

a jesli chodzi o pamiec GoodRamy 2x1GB 800MHz CL5 , czy zamiast 2 kosci po 1 gb nie lepiej wziasc w jednej kosci 2gb, wtedy bede mial jeszcze 3 wolne sloty pamieci

Nie powiedziałem że lepiej wziąść Chiefteca tylko żeby je brać po uwagę bo to też dobre zasiłki

Jeżeli chodzi o ramy to lepiej wziąść 2*1gb wtedy będą działać w trybie dual chanel czyli będzie wydajniej

ok, ewentualnie moge wrzucic 2x2gb wtedy tez bedzie dual, chyba dozbieram jeszcze troche bo warto:)

Warto tylko wtedy, jeżeli masz 64 bitowy Windows lub Linux czy inny OS, bo 32 bitowe obsługują tylko ~3,3GB RAM

Ej ale możesz wykorzystać strą obudowę koleś, ja miałem Durona 800 i 128 mb sdram 133 + Riva TNT 2 i wrzuciłem do tej obudowy to co w opisie

Jeżeli obudowa jest w standardzie ATX to bez problemu wrzucisz do niego nowe części.

dzięki za rade:)

obudowe faktycznie moge wykorzystać:)

dzieki za pomoc w zasilaczu i za info o tych 3.3 gb ramu, wiec wezme sobie xp pro sp2 64 bit zeby mozna bylo wstawic wiecej pamieci,

komputer trochę przekroczy 1000zł ale będzie więcej lat służył, ten co mam teraz ma już 8 rok:) i nawet kondki nie popadały jeszcze, pewnie przez to że to płyta MSI

jeszcze raz Wam dziękuję za ogromną pomoc, teraz mam już wszystko jasne i wiem co i jak:)więc sobie kupię taki konfig niedługo:)

życzę Wam miłego weekendu

a jeszcze bym zapomniał,

wpadła mi w oko taka obudowa pod kątem chłodzenia

zerknijcie

http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6811103011

co o niej myślicie???

wygląda na porządną, niezły system chłodzenia (nawiew na sprzęt). proponowałbym sprawdzić grubość blach (toby nie była za cienka).

Jeśli dobrze znasz angielski to bierz XP 64bit jak nie znasz angielskiego za dobrze pozostaje Ci Vista 64bitowa ona jest po polsku.

Angielski znam w stopniu komunikatywnym to pewnie sobie jakoś z nim poradzę:)

a obudowa ma dość dobrze rozwiązany system wentylacji, do środka można jeszcze powkładać kilka dużych wentyli i wtedy mam prawie air condition w kompie:)

Panowie nie będę zakładał nowego tematu ale wpiszę się w tym. Może ktoś będzie w stanie mi co nie co podpowiedzieć. Komputer posiadam dość leciwy, bo raczej mało na nim gram a jak już gram to w pozycje nie wymagające zbyt mocnego sprzętu( oczywiście jak na obecne standardy). Na nowościach w sprzęcie już dawno się zagubiłem i moja wiedza jest lekko mówiąc na ten temat mizerna. Chciałbym go natomiast zmodernizować tak do 1000 złotych ( i tak będę musiał wydać prawie całą miesięczną wypłatę :confused: ). A o to mój sprzęt:

Typ procesora AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2600+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NS (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer

Pamięć fizyczna 512 MB (DDR SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB) (wiem wiem cienizna :wink: )

Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju podpowiedzi.

P.S. Mam nadzieje, że autor tematu nie będzie miał za złe , że tak się “podpiąłem”

Pozdrawiam

Bart :slight_smile: nie ma problemu:)

na pewno otrzymasz kilka podpowiedzi:)

ja nie pomogę ponieważ też się zagubiłem w nowościach a koledzy z forum mi rozjaśnili umysł co do mojego konfigu, myślę że Tobie też pomogą

Pozdrawiam:)

sprzedaj to co masz - uzyskasz ok. 200-300zł

i pentium dc 2140

msi fr/gigabyte/foxconn p35 z obsługą penrynów

2x1gb patriot llk ddr2-800

250/160gb sata2 16mb cache seagate,wd

palit 8600gt sonic+ lub jeśli budżet pozwoli hd3850 256MB

obudowa stara

napęd jak masz dvd rw może zostać

zasilacz jaki posiadasz ??

Deer DR-B350ATX

technik_elektro dzięki za pomoc :wink:

do wymiany słaby zasilacz minimum Modecom MC-350W choć za niewiele więcej będziesz miał 400W.

Technik,

a powiedz jeszcze o kondensatorach na płycie,grafice i w zasilaczu, czy polimerowe są nie do zdarcia w porównaniu z elektrolitycznymi???, elektrolityczne są montowane w tanich płytach,grafach i zasilaczach więc chyba są dużo gorsze jesli chodzi o stabilność komputera

co o tym myslisz??