Nowy polski start-up

Siema!

Ostatnio przeglądając serwis wykop.pl natrafiłem na ciekawy projekt zrobiony przez Polaków: http://www.wykop.pl/link/1489413/osis-o … d-services .

Jak myślicie, coś takiego ma przyszłość? Z mojego punktu widzenia, jakbym miał wszystko w jednym miejscu, bez konieczności przeskakiwania między zakładkami i przelogowywania się, to byłbym w siódmym niebie :wink: Z drugiej strony, czy to w ogóle jest realne do wykonania? (nie wiem, nie znam się :? )

Czekam na opinie :slight_smile:

Pozdrawiam,

dbbz

Pół roku temu - z google chrome frame weszły updatery i toolbary, a najbardziej uciążliwy, to claro. Ciężki to program i naładował mi różności do systemu, po jakimś czasie rozwalił pocztę w gmailu, potem yotube zaczęlo się ciąć. Żadna rewelacja. Odinstalować to trudno. Trzeba naprawdę użyć ingerencyjnych programów, żeby odblokowywać i usuwać. Nawet w ukrytych folderach systemowych, trzeba było eliminować wszystko, co wlazło z google frame. Tego nawet OTL nie wykopie do końca, chociaż większość można znaleźć i usunąć. Będzie siedziało w punktach przywracania, ostatniej dobrej konfiguracji, w ukrytych installerach. Trzeba też usuwać usługę i z autostartu. Pobrałem z google.com, ale nigdy tego błędu nie popełnię. Nikomu nie doradzę.

Hm… Nie bardzo rozumiem, co ma to wspólnego z tematem, ale dzięki za informację :razz:

Zabrzmiało mi to jak reklama google frame. Naciąłem się na ten program korzystając z porady tu, na forum. I to nie jest takie nowe. Może inni nie mają takich problemów z instalacją tej “nowości”. Tu jest o tym sprzed czterech lat http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-o … 14573.html że to szpiegowski program i z bezpieczeństwem ma na bakier.

Dodane 25.04.2013 (Cz) 13:40

Teraz widzę, o co Ci chodziło. Po wyłączeniu okna z google chrome frame, wyskoczyło to:

Są przeglądarki, co większość takich dogodności udostępniają. Mam wyłączone wyskakujące okna, ale nie blokowanie reklam, przez to wylazł temat z google chrome frame.

Ja na przykład nigdy nie widziałem środowiska, które integrowałoby usługi na podstawie ich zawartości (treści): tzn. mam treści tematycznie powiązane w róznych usługach i to wszystko dostepne jest z jednego miejsca (mam nadzieję, że nie piszę zbyt zawile:P)

Testowałem np http://www.jolicloud.com/ niby też integruje usługi, ale tak naprawdę zakłądki które znikają z przeglądarki pojawiają się na liście wyboru usług w interfejśie tego jolicloud’a. Czyli dalej muszę przełącząć się między usługami, żeby coś znaleźć. Jeśli by kolesie z tego projektu pomyśleli nad tym jak zintegrować treść (zawartość) moich profili w różnych usługach to byłbym jak najbardziej za :slight_smile:

Chcesz, masz http://translate.google.pl/translate?hl … safe%3Doff integracja z Facebookiem, z Ttwitterem, google+, gmailem itp. ma youtubevideo, pobiera ponad dziesięć razy szybciej, nawet po dwa linki naraz… to moja awaryjna przegladarka portable, z programosów. Służy przede wszystkim do pobierania. Bardzo lekka przeglądarka.

Zainstalowałem, przetestowałem i… widzę, że się nie rozumiemy (bez urazy, ja czasem zawile wyjaśniam swoje myśli i to pewnie dlatego;)

Tutaj mam owszem dostęp do usług z poziomu przeglądarki, ale dalej przełączam się pomiędzy nimi. Mi chodzi o nierozróżnialność tego z jakiej usługi korzystam. Tzn mam sobie jakiś arkusz Excel i nie obchodzi mnie czy on jest na dropboxie, na sky drive czy na google drive - ja chcę go otworzyć i edytować. Załóżmy że jadę na wycieczkę i mam w tym excelu rozpisane fundusze: na jedzenie, na zakup sprzętu, ubrań, hotele itd. I jak chce to edytować to nie chcę się zastanawiać gdzie ja ten dokument zapisałem (czy dropbox, czy google drive, czy sky drive).

Dodatkowo, jak mam jeszcze zdjęcia z tej wycieczki, jakis filmik, albo wątek na FB odnośnie wycieczki to chcę to mieć w jednym jakby “katalogu”.

Ogólnie, chodzi mi o inny poziom integracji niż tylko to, że z poziomu GUI będę miał ikonki do usług i będę się między nimi przełączał.

To trzeba poczekać, aż projekt będzie dopracowany. Podoba mi się to, że wiesz, czego chcesz, co by Ci dużo ułatwiło. Coraz bliżej jest do ciekawych rozwiązań. Ja chciałbym dożyc, gdy okulary google będą dostępne. Dzięki Tobie będę przyglądał się projektowi OSIS pl.

Pozdrawiam.

Ciekawy pomysł. Fajnie jakby jeszcze integrowało to fora internetowe. Czyli np. mogę sobie wybrać z różnych for poszczególne działy i wyświetlałyby się na 1 stronie (chyba, zemoże znacie jakiś programik już to umożliwiający)

@lith: Zaproponuj im, może dorobią to do projektu :wink: https://www.facebook.com/OSISbyMergebit - działają tam całkiem prężnie, więc raczej odpowiedzą :wink: