Nowy portal społecznościowy... wasze oczekiwa?uwagi?

niebawem planuje ruszyć z pewnym portalem (ale nie chodzi mi o promowanie portalu tylko o waszę uwagi)

portal skierowany jest do osób +18 lat, 30, a nawet liczę na osoby po 50

więc poziom do pozykania użytkowinków jest trudniejszy niż do ‘bystrych maolatów’

plusy portalu:

-graficznie dopasowany estetycznie i tak aby każdy użytkownik mógł poruszać się po nim ‘wzrokowo’

  • poruszanie się po portalu 'zasada 3 kliknięć ’

  • innowacyjne opcję portalu którę mogą zrobić ‘trochę’ szumu… nie taki opcji nie posiada żaden portal

  • “+18 lat” czyli 0 dzieci neostraty i to może się okazać strzałem w ‘10’ (tak uważam) ponieważ… czy to fotka czy nk czy fb itp. portale pełno jest niestety 14-stolatów itd… i to nestety jest minusem społecznościówek… fakty:

a) na fotce kiedyś (2, 3 lata temu) osób +25 lat było dużo teraz zobaczyć osobę online po 22 roku życia to wyjątek

b) nk kiedyś można powiedzieć “moja, czy twoja mama” kożystała z tego portalu … teraz ? nie jeda osoba mówi że to jest portal fotka

c) fb… przechodzi wielkie boom w społecznościówkach… może (a raczej napewno) nie pozyskam tyle użytkowników co fb ale wszelkie ‘dzieci’ z innych portali przechodzą niestety na fb i zapewne doprowadzi to do tego co nk

więc myślę iż… mam szansę z moim portalem lecz… jeszcze ok. tygodnia czasu minie zanim odbiorę gotowy portal i mogę jeszcze coś wprowadzić w niego…

… zatem jakie są wasze oczekiwania ? jakieś uwagi ? może jest coś waszym zdaniem co można dorzucić do portalu ?

Proszę o pomoc i uwagi :slight_smile:

Nie byłbym taki pewien, czy ten pomysł z osobami +18 wypali.

-Czy to ograniczenie od 18lat będzie wystarczająco dobre? Przecież swoją datę urodzenia może każdy zfałszować podczas rejestracji.

No, ale przecież muszę przyznać, że pomysł jest godny uwagi. Może to własnie “dzieci” i ich głupie pomysły odstraszają starszych, a ta strona może się od tego uwolnić. Tak, czy siak warto spróbować.

Nie wiem, czym mógłbym doradzić jeżeli strony jeszcze na oczy nie widziałem :slight_smile:

Postaram się jutro na twoje pytanie odpowiedzieć :slight_smile: ale uwież iż da się. Jutro jak znajdę więcej czasu opiszę więcej. A teraz czekam na więcej uwag. pozd.

Być może należy poprosić o pesel i to zniego ustalić wiek, płeć… Poprawność numeru pesel można sprawdzić, a jeżeli później nie będzie można zmienić danych z neigo odczytanych to raczej jego zmyślanie będzie bezsensu. :smiley:

Już widzę oczami wyobraźni jak wszyscy się pchają by podawać swój pesel w formularzu rejestracyjnym na stronie z ograniczeniem od lat 18. No i jeszcze to sprawdzanie rzetelności oświadczeń-najciekawsze! Rewelacja na skalę światową. :slight_smile:

Nie obraź się ale myślę że tracisz czas z tym portalem :slight_smile:

A ja myślę iż może to wypalić z peselem to niezły pomysł. Podszedłem realnie to tego i trochę dziwnie. Przykładem są kluby w których jest selekcja nie masz 18 lat bądź jesteś w dresie to nie wchodzisz… i takie kluby cieszą się największą popularnością.

Przepraszam bardzo, ale szczerze powiem - nie bądź śmieszny z numerem PESEL. Daję sobie rękę uciąć, że ludzie widząc takie wymogi rejestracji dadzą sobie spokój.

Powinieneś się skupić na przestrzeganiu regulaminu swojej strony / portalu i bezwzględnym jego egzekwowaniu. Odsieje to dzieci / neo / pokemony 3>^^ i inne egzemplarze wątpliwej inteligencji, a być może przyciągnie innych ludzi.

E tam :slight_smile: Spełniam swoje marze, nawet jak się nie uda to satysfakcja będzie niesamowita.

Dodane 29.03.2011 (Wt) 14:44

W sumie masz rację Pesel w sumie w ostateczności będzie można użyć.

Widzę, ze jest tu rozmowa o mało ważnych rzeczach i nie na temat ja dla odmiany podam ci kilka ważnych elementów, przynajmniej dla mnie.

Ja bym peselu na jakimś portalu w życiu nie podał… i jestem przekonany, że większość osób podobnie. W ogóle selekcja na silę imo nie ma sensu, bo według mnie nie da się odsiać od tak małolatów i żeby nie było to uciążliwe dla dla innych. jak dla mnie po prostu taki portal powinien po prostu oferować funkcje, które przyciągną osoby o które Ci chodzi, a nie będzie atrakcyjny dla dzieci neo. jak dla mnie z takim ‘ogólnym’ serwisem społecznościowym ciężko się przebić by było. Może się skupić np. w tworzeniu społeczności na zasadzie konkretnych zainteresowań, czy grup zawodowych… dzięki temu zawsze można by znaleźć kogoś, żeby pogadać o tematach ‘branżowych’… do tego np. dla danej grupy jakaś tablica z ogłoszeniami czy artykułami, która mogłaby daną grupę zainteresować, jakieś forum, taki luźny pomysł… jakoś się nie zastanawiałem specjalnie nad jego sensownością… ogólnie np. fora tematyczne zazwyczaj prezentują dużo wyższy poziom.

ja bym chciał zauważyć, iż obecnie są portale społecznościowe i jest facebook. Nie wiem w jaki sposób, czym, jakimi funkcjami czy możliwościami zamierzasz zainteresować szersze grono odbiorców. Co do portali 18+ to przywołam goldenline’a (którego zresztą sam używam) gdzie masz koncentrację ludzi zarówno od strony zawodowej (jakby CV online) + grupy tematyczne, w tym hobby. Osobiście jestem z GL bardzo zadowolony, z uwagi na często wysoki poziom dyskusji o sprawach bardzo konkretnych a często niszowych.

facebook (towarzysko) + goldenline (zawodowo + towarzysko) i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. No czasem na sympatię zajrzę, jak moje bejbe nie patrzy :stuck_out_tongue_winking_eye:

O, tej goldenline to fajna sprawa może być… właśnie o coś takiego mi chodziło. Chyba zobaczę co to (bo rozumiem Rylec, że polecasz?):smiley:

Chyba świrujesz sobie w tym momencie, już widzę te tłumy rejestrujące się na tym portalu gdzie trzeba podac tak poufne dane jakim jest numer ewidencyjny PESEL i do tego sam bym cie zgłosił do odpowiednich organów ścigania że takie dane wyciągasz od rejestrujących się użytkowników.

lepiej NIP hehe :stuck_out_tongue:

W ogole pomysl ok ale moim zdaniem nie przebijesz sie …

czy polecam? w zasadzie tak, natomiast to jest portal o trochę innej specyfice niż nk, fb i inne fotki. Z mojego punku wiedzenia kilka razy miałem telefon od headhunterów w sprawie pracy, nie raz i nie 50 brałem udział w dyskusji o jakiej w realu mogę tylko pomarzyć. Natomiast zwracam uwagę, iż rzadko - z mojego punktu widzenia - ludzie piszą coś na szybko. Z reguły są to stonowane i przemyślane wypowiedzi. Więc o ile zależy Ci na merytorycznej dyskusji/forum/grupie ludzi to tak, GL, bez like’ów, eurogąbek i innych cudów polecam jak najbardziej :wink: