Nowy procek czy komp?

(system) #1

Witam!

Mam taki jeden problem i prosiłbym kogoś aby mi pomógł... A dokładniej posiadam stasunkowego starego PC-ta zastanawiam sie teraz nad wymiana kilku zeczy a przedewszystkim procesora, Obecnie posiadam AMD duron 800MHz i chcialbym go zamienic na mocniejszego tak ok. 2-2,5GHz. Jak wcześniej powiedziałem komp jest stary i zastanawiam sie czy płyta uciągnie mi takiego procka. Posiadam płytę ESC K7VZA oto cała informacja o niej http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=95 Bardzo prosiłbym o radę. Mam również pytanie jeżeli płyta mi nie uciągnie takiego procka prosze o polecenie jaką mam kupic płyte i procka (bo reszte mam tylko ramy na ddr musze wymienic ale to dam radę sam) za sume ok. 400zł

Pozdro.. :smiley:

(system) #2

wymiana samego procesora nic tu nie da - nie wymienisz na takiego jak chcesz ( ponad 2GHz)bo płyta go nie uciągnie, natomiast wymiana płyty wiąże się z wymianą również pamięci RAM ( z SDRAM na DDR), napewno też zasilacza i pewnie dysku bo będzie spowalniał cały nowy system czyli poprostu całego kompa. Zbierałbym na nowy , chyba , że masz coś wymienianego w międzyczasie np. napędy czy dysk.

(Emilmlo) #3

Na tej płycie to pójdzie procesor góra Duron 1.2 GHz

(Rastko1) #4

Według mnie na tej płycie po aktualizacji bios wejdzie nawet athlon 2600+

(Błażej) #5

Widziałeś jakie procki wejdą max na tą płyte?

(JNJN) #6

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(system) #7

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak zmienie płyte głowna to bede musial zmienic obudowe??

(McDracullo) #8

Nie.

Twoja aktualna płyta jest w Formaciwe ATX. Do obudowy wejdzie ATX i większość microATX (większość obudów ATX jest dostosowana na microATX).

(Bażant) #9

Nie :wink: Zbieraj na nowy komp, nie ma co reanimować trupa, nic nie da :wink:

(system) #10

A co powiecie na takiego kompa?

Płyta główna ASROCK K8NF6G-VSTA nVidia GeForce 6100 Socket 754 VGA PCX DZW LAN SATA RAID mATX

Procesor AMD SEMPRON 2800+ BOX (754 pin) 64 bit

Radiator i wentylator

Pamiec DDR 512MB PC-400Mhz

Karta graficzna na plycie GF6100 Max. shared memory 128MB!!

Karta dźwiękowa RealTek ALC655 6-kanałowy (zintegrowana)

Karta sieciowa Realtek 8201CL - 10/100 Mb/s (zintegrowana)

Obudowa I-BOX Cobra MF103-11E17BS 350W CE+PFC

(Members92) #11

A zasadnicze pytanie do czego Ci ten komputer będzie służył czy do gier czy do uzytku domowego typu oglądanie filmów internet ??

(system) #12

Raczej bedzie mi słuzył do uzytku domowego, przedewszystkim internet,wiadomo ze czasami w jakas gierke tez ciupne ale przedewszystkim internet.

(McDracullo) #13

W 754 nie ma się co pakować. Do tego kiepski zasilacz. Ile masz kasy?