Nowy procek czy komp?

Witam!

Mam taki jeden problem i prosiłbym kogoś aby mi pomógł… A dokładniej posiadam stasunkowego starego PC-ta zastanawiam sie teraz nad wymiana kilku zeczy a przedewszystkim procesora, Obecnie posiadam AMD duron 800MHz i chcialbym go zamienic na mocniejszego tak ok. 2-2,5GHz. Jak wcześniej powiedziałem komp jest stary i zastanawiam sie czy płyta uciągnie mi takiego procka. Posiadam płytę ESC K7VZA oto cała informacja o niej http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=95 Bardzo prosiłbym o radę. Mam również pytanie jeżeli płyta mi nie uciągnie takiego procka prosze o polecenie jaką mam kupic płyte i procka (bo reszte mam tylko ramy na ddr musze wymienic ale to dam radę sam) za sume ok. 400zł

Pozdro… :smiley:

wymiana samego procesora nic tu nie da - nie wymienisz na takiego jak chcesz ( ponad 2GHz)bo płyta go nie uciągnie, natomiast wymiana płyty wiąże się z wymianą również pamięci RAM ( z SDRAM na DDR), napewno też zasilacza i pewnie dysku bo będzie spowalniał cały nowy system czyli poprostu całego kompa. Zbierałbym na nowy , chyba , że masz coś wymienianego w międzyczasie np. napędy czy dysk.

Na tej płycie to pójdzie procesor góra Duron 1.2 GHz

Według mnie na tej płycie po aktualizacji bios wejdzie nawet athlon 2600+

Widziałeś jakie procki wejdą max na tą płyte?

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak zmienie płyte głowna to bede musial zmienic obudowe??

Nie.

Twoja aktualna płyta jest w Formaciwe ATX. Do obudowy wejdzie ATX i większość microATX (większość obudów ATX jest dostosowana na microATX).

Nie :wink: Zbieraj na nowy komp, nie ma co reanimować trupa, nic nie da :wink:

A co powiecie na takiego kompa?

Płyta główna ASROCK K8NF6G-VSTA nVidia GeForce 6100 Socket 754 VGA PCX DZW LAN SATA RAID mATX

Procesor AMD SEMPRON 2800+ BOX (754 pin) 64 bit

Radiator i wentylator

Pamiec DDR 512MB PC-400Mhz

Karta graficzna na plycie GF6100 Max. shared memory 128MB!!

Karta dźwiękowa RealTek ALC655 6-kanałowy (zintegrowana)

Karta sieciowa Realtek 8201CL - 10/100 Mb/s (zintegrowana)

Obudowa I-BOX Cobra MF103-11E17BS 350W CE+PFC

A zasadnicze pytanie do czego Ci ten komputer będzie służył czy do gier czy do uzytku domowego typu oglądanie filmów internet ??

Raczej bedzie mi słuzył do uzytku domowego, przedewszystkim internet,wiadomo ze czasami w jakas gierke tez ciupne ale przedewszystkim internet.

W 754 nie ma się co pakować. Do tego kiepski zasilacz. Ile masz kasy?