Nowy procek pod socket 754

Witam

Zamierzam zamienic moj stary prcek (Sempron 2800 32bit) na cos nowego… wiem, że moja płyta główna to juz przezytek i moge podłączyc conajwyzej AMD Athlona 64 3200. Czy wg. Was to ma jakis sens? Jak poprawi sie wydajnosc mojego sprzetu z nowym procesorem?

Nie warto. Sprzedaj płytę i procesor, po czym kup tanie 2 rdzenie i płytę pod niego. Pewnie masz jednak AGP, co wymusza też zmianę grafiki, więc na początek możesz kupić płytę ze zintegrowanym układem graficznym

Z tym ze to będzie kosztowało już o wiele więcej… bo za moją płytę gł. (MSI k8t neo) duzo niedostane, do tego grafika, bo przecież niema sensu kupować płyty gł. na 2rdzenie z AGP. Chciałbym jedynie zmienic procek i ewentualnie grafe zeby gry (głownie pes2008) chodziło troszke lepiej. Chce tylko wiedziec czy po przesiadce z Semprona na athlona pdczuje dużą różnice?

będzie niewielka…nieopłacalna wymiana

Lepiej sobie podkręć ten zestaw i zbieraj na nowego kompa

Lepiej sobie podkręć ten zestaw i zbieraj na nowego kompa

rafał dobrze mówi, podkręć procka max ile się da i zbieraj na nowy komp, za 500-600 masz nowy komputer(procesor, płyta z kartą graf., DDR2 i zasilacz).

No dobrze. Wiec musiałbym dokupic:

Wiec daje to około 500zł

Jakieś pół roku temu kupowałem nowy zasilacz 350W, niestety nie jest on makrowy, firma “POWERTEC”, czy coś takiego pociągnie taki zestaw?

aha…

ile moge dostac za moje obecne podzespoły:

-Sempron 2800+ 32bit

-MSI K8TNeo

-Radeon 9550 128/128 Gigabyte

-512ram