Nowy Procek!

Witam!

Nadszedł czas modernizacji mojego kompa. Aktualnie jestem posiadaczem:

-Soltek SL-75KAV

-Duron 850

-256 MB RAM (2*128)

-GF4 MX440 64MB 128Bit

-Quantum 30GB

-LG 52x

-LG 52x32x52

Dowiedziałem się że po zainstalowaniu nowego biosu maja płytak obsłyży nawet Athlona XP 2600+. Niestety za bardzo nie znam sie na komputerach i nie wiem jak to dokładnie jest. Czy taki procek będzie działał poprawnie i jak bardzo polepszy wydajność całego komputera. Jaki procesor dałby mi najwiecej kożyści. Czy wogóle opłaca mi sie taka wymiana. Jak wiele zyskam przy takiej wymianie. Jaki procek mi propanujecie?

Z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi!

Athlon Xp T-B 1700, 1800

ewent. Barton z najnizszym taktowaniem jaki jest

no i ramy TwinMos 2,5 400DDR 256x2

lub GoodRam CL3 400DDR

FSB dajemy na 200 i smiga system az milo

grafa takze do wymiany

np. Abit VGuru 9550XT

chlodzonko to Pentagram CU/AI 80/100

zasilacz Aton, ColorsIT 450W Golden 12cm

na paczatek wystarczy

:smiley: :smiley:

podkrecic takze bedziemy mogli

wtedy 2,4GHz procek bez stresow

i duzo wiecej

Czy ta płyta czasem nie ma tylko gniazd na SDRam? Coś mi swita że to były płyty jeszcze na KT-133 a ten chipst nie obsługiwał jeszcze DDRów…

moja płytak nie obsłóguje DDRów! !!

Jak wiele zyskam wymieniając procka na Athlona 1700+ lub 1800+?

I najważniejsze nie mam na to wszystko kasy. Powinno mi wystarczyć na nowego procka. Dlatego pytam jaki byłby najbardziej odpowiedni do mojego zestawu!!

pozo

Najlepsze AthlonyXP wg mnie to XP 2500+ 2600+ na rdzeniu Barton. Najwiekszy potencjał to podkrecania (jakbyś kiedyś potrzebował wiecej mocy bez nakładów - mniej się grzeją niż robione w starszej technologii T-B wiec nie wymagają tak drastycznego chłodzenia) no i mają dwa razy wiecej cache L2. Jeśli płyta ci obsłuży (a piszesz że tak) i jeśli są w twoim finansowym zasiegu to polcam coś takiego.