Nowy procesor Athlon XP

Witam! Chcaiłbym się dowiedzieć, czy do gniazda, w którym mam procesor AMD Athlon XP 1800+ mógłbym zamontować np. Athlon XP 2800+. Czy jest to możliwe? Moja płyta główna AsRock K7S41GX.

Możesz: http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=K7S41GX&s=462

a to nie lepiej jednak trochę doinwestować w inną płytę np. pod Socket AM2 i walnąć jakiegoś 4000+ łącznie za jakieś 250 zł. Tylko taka propozycja :wink:

Pozdrawiam

Dzięki za szybką odpowiedź :). A czy musiałbym dokładać jakieś specjalne chłodzenie, czy to, które mam wystarczy? Jest to zwyczajny radiator + wiatraczek CoolerMaster.

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 17:39 został dopisany post przez lalu

Maniek5 , dzięki za radę. Pomyślę, zastanowię się i wybiorę. Jeszcze raz dzięki.

To zależy od modelu chłodzenia CoolerMaster.

Powinno wystarczyć do tego 2800+ ale powiem ci tak nie opłaca się ja tanim kosztem złożyłem coś na AM2 co prawda z integrą ale to już i tak coś, za takiego 2800+ pewnie 200zł chcą a możesz kupić tanią płytkę za 100zł z integrą do tego Athlon 64 X2 4000+ za 150zł tylko jeszcze ram DDR2 i już można śmigać tak więc ja ci odradzam ale rób jak chcesz, a kopa ten procek ci takiego nie da ani nowszej gry na nim nie odpalisz ani wydajność dużo ci nie wzrośnie :slight_smile:

Chłodzenie pewnie wystarczy. Daj jakieś szczególy na temat tego AthlonaXP 2800+. Były dwa dość znacznie różniące się modele pod tą samą nazwą. Pierwszy to Athlon XP 2800+ 2250 MHz na rdzeniu Thoroughbred z 256 KB cache L2, a drugi to Athlon XP 2800+ 2083 MHz na rdzeniu Barton z 512 KB cache L2. Oba pracują na FSB 166 MHz.

Czy to się opłaca? Zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na ten procek.

:stuck_out_tongue: Dokładnie jak powiedziałem, polecam płytki Gigabyte, taka jak moja ma 4 wejścia na DDR2, za jakieś 250 zł masz procka, płytke główną nawet GeForce 6100 zintegrowany :wink: To tylko propozycje, zrobisz oczywiście jak uważasz.

Pozdrawiam

kup sobie arctic colinga za 25zł na allegro ,w grach temp skoczy,w lecie tez temperaturki wzrosną.

Dzięki chłopaki, jak już pisałem wszystko rozważę, przeliczę i przemyślę. Chyba jednak zdecyduję się na nową płytę główną z AM2 i jakiegoś dwurdzeniowego procka. Jak uda mi się sprzedać dotychczasowy sprzęt to może starczy. Dzięki za pomoc. Pozdro.