Nowy procesor czy karta

Witam. Mam i5 3470 i gtx 760 2gb windforce w wersji OC. Zastanawiam się nad zakupem nowych podzespołów ale mam ograniczony budżet. Kupić najpierw ryzena 7 2700 z płyta główna czy jakaś karte graficzna (może radeon 580 phantom 8gb? Albo doradźcie coś w tej cenie lub lekko większej). Wiec co lepiej wybrać ?

Pewnie zasilacz, jakieś Silentium 450W za 150 zł starczy. :wink: Nie pchałbym nowych podzespołów ze starym, chyba że Gold itp. Co do wyboru, jest trudny i zależy ile masz i czy przeżyjesz do 2 tygodni bez komputera.

Baza z prockiem na 100% do wymiany, raczej jako pierwsza - nim całkiem wartość straci dać na Allegro. Nie jestem pewien tylko 2700, ma nieco niższy zegar od 2600 (gry). Płyta, procek, RAM to z 900-1000 zł. Karta może zostać, taka zła jeszcze nie jest (tylko te 2 GB VRAM…), gdyby wymieniać, to raczej bym nie polecał rx 580 8 GB za 800+, 1650Super też nie. Lepszy i o 150 zł droższy, jest 1660, nawet bez TI / Super na 5 lat starczy, a i kultura pracy od RX 580 lepsza.

Razem potrzebowałbyś z 2.500 - jakieś 600 za obecny, może więcej nieco,

1 polubienie

Nie ma złotego środka. Wszystko zależy ile teraz masz i w jakim tempie jesteś w stanie odkładać kasę na kolejne części. Teoria mówi, że karta graficzna najpierw bo daje najwięcej, ale karty graficzne się najszybciej stażeją, więc kupiona za rok za tyle samo raczej będzie wyraźnie lepsza.

1 polubienie

No to chyba jednak wymienię płytę i procesor ;D dzięki

No to wymienisz przy okazji RAM i system jeśli jeszcze nie masz Windows 10.