Nowy procesor do płyty GA-M61SME-S2 do 430 PLN


(Neuromind) #1

Chcę kupić nowy procesor, tylko mam problem, że się na tym jakoś specjalnie nie znam. Wiem, że procka trzeba dopasować do reszty a głównie do płyty głównej. Moja płyta główna to Gigabyte Technology Co. ,Ltd. GA-M61SME-S2, mój procek już jest dosyć stary, a praktycznie to potrzebuje nowy do jednej, niezbyt wymagającej gierki (CS:GO), cena tak do 430zł, znajdzie się coś takiego do tej płyty głównej? Mam nadzieję, że pomożecie.


(Cedar) #2

Nie ma sensu ładowania tyle kasy w tak stary sprzęt

Tu masz listę procesorów obsługiwanych przez Twoja płytę główną: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2507

 

Podaj markę i dokładny symbol zasilacza oraz model karty graficznej i ilość zainstalowanej pamięci RAM oraz jaki masz obecnie procesor.

 

Dokładna specyfikacja komputera - uruchom program Speccy  poczekaj aż przeanalizuje komputer, następnie z menu “Plik” tego programu wybierz “Opublikuj zrzut” -> “Skopiuj do schowka” i wklej tu, na Forum zawartość schowka.


(Neuromind) #3

Z zasilaczem może być problem, NVIDIA Geforce 9500 GT,    AMD ATHLON 64 Processor 3200+ 2.01 GHz, 2.00 GB RAM,


(CrisPL) #4

Masz tu taki zestawik: http://allegro.pl/intel-pentium-g850-1155-plyta-glowna-i-pamiec-ra-i5238981975.html

Później najwyżej RAM dokupisz. I powiedz koniecznie co za zasilacz tam jest.


(Neuromind) #5

Ok, więc rozebrałem obudowę i jedyne co tam zobaczyłem, to : AC-230V  4A  50Hz, Model:Take me 350 - zasilacz. I teraz pytanie, czy ten zestaw z allegro powyżej będzie działał z moją kartą graficzną i z tym zasilaczem, i czy ewentualnie coś trzeba sprawdzić jeszcze?


(CrisPL) #6

Niestety, ale ten zasilacz również nadaje się do zmiany jest niebezpieczny dla sprzętu jak wybuchowa jest nitrogliceryna .


(Neuromind) #7

Ok, to jeszcze pytanie, jaki pasowałby zasilacz, i czy ten poprzedni zestaw pasuje do mojej karty graficznej?


(CrisPL) #8

Będzie pasować bez problemu, a zasilacz poleciłbym corsair VS 450 do 150zł, który spokojnie przetrzyma zmianę grafiki jeśli będziesz miał takową potrzebę.


(Neuromind) #9

ok, dzięki za pomoc, tutaj jeszcze ten adres do tego schowka: http://speccy.piriform.com/results/edkw3msPNLldE4T7Oyjmpf6, jakby ktoś mógł sprawdzić, czy faktycznie wszystko pasować będzie do siebie, tym bardziej, że chyba sam będę musiał to póżniej złożyć :confused: