Nowy procesor do płyty gł. ASUS K8N-EAYVZ ale jaki?

Dzień dobry!

Ponieważ uznałem iż przyszedł czas na modyfikację sprzętową mojego komputera, chciałbym się poradzić jesli chodzi o zakup procesora(bo od tego postanowiłem zacząć).

Posiadam płytę główną ASUS K8N-EAYVZ, Chipset NVIDIA nForce3 250, System Bus 800 MHz. Obecnie pracuję na procesorze: AMD Sempron 2500+ 1,41 GHz, Cod Name: Palermo, Brand ID38, Socket 754.

Chciałbym się dowiedzieć…zapytać: jaki największy(pod względem mocy obliczeniowej)procesor mogę zainstalować na tej płycie głównej?Dodam, że na pudełku jest podane: “Support CPU - Socket 754 for AMD Athlon, Sempron i AMD64 Architecture enables simultaneous 32 and 64 bit computing, - Supports AMD Cool 'n’Quiet Technology”. Proszę też o poradę czy w związku ze zmianą procesora będę musiał zakupić nowy wentylator a jesli tak to jaki?

Dodam że obecnie posiadam 512 RAM i chcę zakupić w następnej kolejności jedną “kość” RAM 1024 lub 2048(zależy od finansów) a tą, która mi zostanie poprostu sprzedać.

Proszę o fachową pomoc i poradę czy też informację w tym temacie. Jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje, to oczywiście je podam.

Dodam, że mój system to Windows XP Professional SP2+ wszelkie łatki a BIOS: American Megatrends Inc. version 1007.009, date 07.01.2005 .

Z góry bardzo dziekuję za wszelką pomoc.

http://allegro.pl/item254400335_athlon_ … dawca.html

i więcej nie opłaca się inwestować w ten sprzęt.

Bardzo Ci dziękuję za szybką poradę.Cena nie jest wcale taka porażająca:-).Mam takie dwa pytania: czy muszę też zakupić nowy wentylator czy moze mogę “pojechać” na tym co jest? dlaczego uważasz, że więcej nie opłaca się inwestować w ten sprzęt?Słyszałem, że ta płyta jest całkiem fajna i człowiek w jednym ze sklepów coś mówił, że mogę zapakować procesor( nie wiem czy dobrze pamiętam)coś Barton 3600 ale oczywiście tu się nie upieram czy coś takiego, bo wiadomo to sprzedawca chce zarobić. A mnie poprostu zależy na dobrym rozwiązaniu do sprzętu, który jeszcze jakieś parę latek ma pochodzić.

możesz wykorzystać ten co masz te proce się nie grzeją.

bo to jest stara architektura, drogie pamięci ddr i karty graficzne AGP. (ich odpowiedniki czyli ddr2 i pci-e są tańsze - te same modele (w przypadku pamięci pojemności).

Hmmm…rozumiem.Ale wobec tego podpytam się Ciebie…Obecnie posiadam 512 RAM DDR PC3200 CL3 184-Pin DIMM KINGSTON i tak sobie myslę żeby pozostać przy tej marce.Nie wiem czy słusznie…No i zastanawiam się ile taka kosteczka może kosztować(1024 i 2048…A jesli chodzi o kartę graficzną, to mam NVIDIA GeForce FX5200 128 MB i też przydałoby się ją zmienić…zwłaszcza, że syn zaczyna sporo pracować z programami graficznymi…no i gry, które są coraz bardziej wymagające. Co tym sądzisz?Jakie jest Twoje zdanie?

tutaj połóż nacisk na ilość pamięci operacyjnej kingston będzie ok. co do karty graficznej to 7300gt ddr galaxy lub jak dostaniesz na allegro 7600gs/gt ddr3 galaxy w ostateczności Palit. jaki masz zasilacz ?? podaj markę i model.

Kurcze…komp był składany przez kolegę i w dokumentach zakupowych sprzetu jakie wszystkie otrzymałem od niego, niestety nie ma nigdzie info o zasilaczu.pewnie trzeba by było rozkręcić obudowę…No chyba, że założę poprostu zakup nowego zasilacza pod proponowane przez Ciebie karty graficzne, jeśli na nie się zdecyduję.

rozkręć i sprawdź może da się oszczędzić na zasilaczu.

Rozumiem…dobrze by było ale nie chcę już przy niedzieli bawić sie w rozkręcanie obudowy…Sprawdze to jutro i napiszę jutro co mam w tym temacie, ok?

nie ma problemu na pewno forumowicze coś doradzą.

Dokładnie tak. To świetne forum dobrych i życzliwych ludzi. Nie jeden raz lektura postów mi pomogła.Ty tez mi dzisiaj bardzo pomogłeś, za co Ci bardzo dziękuję. Spiszę jutro dane zasilacza i pociągnę tego posta dalej. Jak znajdziesz chwilę do zajrzyj do niego i wyraż swoją opinię.

Pozdrawiam serdecznie!