Nowy Procesor i Karta Graficzna dla takiego zestawu?

(TereskaBro) #1

Hej, potrzebuję pomocy doświadczonych użykowników w celu modernizacji mojego sprzetu.

Chciałbym wymienić kartę graficzną i procesor -> to piorytety

Oto specyfikacja mojego sprzętu:

Typ procesora    Intel Pentium 4 516, 2933 MHz (22 x 133)

Nazwa płyty głównej    Asus P5GD1-FM (FSC OEM)

Pamięć fizyczna   2GB RAM

Karta Graficzna; RADEON X600/X550 Series

Zasilacz ; Take Me 350 SILENT

Zależy mi aby działały takie gry jak ; Godfather II, Gta IV, Fifa 13, Assasin Creed 2

Budżet jaki chiałbym na to pzreznaczyc to około 300 zł.

Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

(Lchrom) #2

Do tej płyty głównej nie kupisz żadnego nowego procka bo tam jest wejście LGA775, który pasuje tylko pod procesory intela Pentium4/Celeron tak więc jak chcesz nowego proca to wiąże się z tym wymiana również płyty głównej. Chyba że kupiłbyś starszego proca też jakiegoś pentium4 ale mocniejszego.

(TereskaBro) #3

Źródło z Wikipedii: " Procesory Wolfdale są wykonane w technologii 45 nm, a pozostałe w 65 nm. Wszystkie korzystają z podstawki LGA 775, która była już wykorzystywana w procesorach Pentium 4, Pentium D oraz w nowych Celeronach (jednakże stare płyty pod LGA775 często procesorów serii Core nie obsługują)."

Czyli jednak jakieś obsługują..

Mój kolega ostatnio zmieniał też procek na Intel Core 2 Duo E8500 i ma płytę głowną ASUS P5KC i tam chyba też jest socket LGA775 więc jak to jest?

Pozdrawiam.

(djosdanielos) #4

sprzęt już ma swoje lata i obecnie remont tego jest nie opłacalny ,płyta obsługuje tylko pentium 4 i celeron D

gry jak gta 4 i AC 2 mają spore wymagania co do procesora 

radzę dozbierać jeszcze 200zł za to kupić nowy zestaw płyta+procesor+pamięć ram obecnej generacji ,i korzystać ze zintegrowanej grafiki w przykładowo takim pentium g3220 za 200zł posiada zintegrowaną grafikę która uciągnie gta 4 na minimalnych a z czasem sobie rozbudujesz taki zestaw

(Lchrom) #5

Procesory obsługiwane przez podstawkę LGA 775: Intel Pentium 4 (2.60 - 3.80 GHz), Intel Celeron D (2.53 - 3.60 GHz), Intel Pentium 4 Extreme Edition (3.20 - 3.73 GHz), Intel Pentium D (2.66 - 3.60 GHz), Pentium Extreme Edition(3.20 - 3.73 GHz), Pentium Dual-Core (1.40 - 3.33 GHz), Intel Core 2 Duo (1.60 - 3.33 GHz), Intel Core 2 Extreme (2.66 - 3.20 GHz), Intel Core 2 Quad (2.33 - 3.00 GHz), Intel Xeon (1.86-3.40 GHz), Intel Celeron (1.60 - 2.40 GHz).

(bart86) #6

na tej stronie http://www.asus.com/Motherboards/P5GD1/#support jest lista procesorów obsługiwanych przez tą płyte główną nie rozumiem o czym dyskusja

ja bym napisał nawet że modernizacja tego sprzętu jest niemożliwa

(Protected_48) #7

Po za tym zasilacz jest trochę już słaby pod modernizację.

(Lewanxd) #8

Ehh, muszę się wziąć za wypowiedź...

Zasilacz TakeMe - czarna lista, wymiana całkiem konieczna. http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

Do tego możesz wymienić grafikę. Poluj na np. http://allegro.pl/gigabyte-hd-5770-1gb-ddr5-batmobile-hd-6770-i3751778711.html albo http://allegro.pl/radeon-hd-7790-na-gwarancji-i3765713357.html

Może przy szczęściu odpalisz nowsze gry, chociaż wątpię.

(bart86) #9

na PIV o nowszych grach można zapomnieć potrzeba minimalnie coś dwurdzeniowego,

do tej płyty się nic lepszego nie wsadzi niż jest, żeby różnica była zauważalna, sensu brak,

bez wymiany proca kupywanie grafiki nic nie da bo i tak w nowsze tytuły się nie pogra co najwyżej można kupić 9600GT za 50zł, nie ma sensu przepłacaći  kupywać grafik za 100zł bo to nic nie da tylko się przepłaci,

ale wciąż sensu w tym nie widze po jak sie pogra to na niskich w te starsze tutuły albo wcale

(Lewanxd) #10

Jeśli odnosisz to do mojego postu, to mam na myśli ewentualny całościowy upgrade sprzętu, a wtedy już znacznie taniej wyjdzie, mając całkiem nienajgorszą kartę grafiki.

(bart86) #11

tutaj nie ma co mówić o upgrade tu trzeba wymienić wszystko nowy proc i nową grafikę do tego nowy zasilacz a pod proca trzeba by nową płytę, z kolei pod płytę nowe ramy, jedyne co można by zostawić to ewentualnie dysk i obudowa, to nie upgrade to remont :mrgreen: