Nowy procesor, karta i pamięć


(Monika Grazlewska) #1

Cześć. Posiadam płytę główną ASUS A7N8X2.0 REV 2.xx Chciałabym kupić do niej najlepszy możliwy procesor oraz jakąś przyzwoitą ale niedrogą kartę graficzną i pamięć RAM. Niestety nie znam się na tym więc byłabym wdzięczna za propozycje.

pytai.jpg

I jeszcze jedno. Zawsze jak po dłuższym czasie włączam komputer, to zamiast normalnie się uruchomić, sam resetuje się kilka razy (jeszcze przed pojawieniem się powitalnego ekranu Windowsa). Gdy już się uruchomi to zawsze jest przestawiona data i godzina. Czy to ma coś wspólnego z biosem?


(Villy) #2

baterię CMOS trzeba wymienić tj. ta bateryjka na płycie głównej kosztuje ona pare złotych w sklepie komputerowym :slight_smile:


(eddie71) #3

Płyta główna pochodzi z przełomu 2002/2003 roku.

Nie opłaca się już cokolwiek z nią robić.

http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_Soc … ifications


(Kwalimir) #4

AMD Athlon XP 3200+(Barton) to najszybszy procesor jaki może obsłużyć ta płyta, około 150zł używka na allegro.Swego czasu miałem ten procek wraz z Radeonem 9700PRO jakieś 50zł na allegro do tego trzeba oczywiście doliczyć koszt przesyłki.Cudów jednak nie ma co oczekiwać tak jak napisał eddie71 , to już bardzo stara platforma i nie ma co w nią inwestować.


(Villy) #5

bateria cmos to koszt nie wiecej jak 20 złotych, tyle można i trzeba zainwestowac, co do rozbudowy moze i faktycznie nie warto


(eddie71) #6

Bateria do tej płyty to “CR2032”.Najlepiej firmową np:Maxell.

Kupowałem kilka miesięcy temu za 6 zł