Nowy procesor, komputer nie wstaje :/

Aa, ok, zobaczę później jak zamontuję procek to odepnę te 2 rzeczy :wink:

A baterię CMOS też muszę wyjąć?

Możesz, to nie zaszkodzi. Poczekaj tylko te 15-30 minut a nie 30 sekund.
Gdyby nie wstał, to dla pewności jeszcze ram wyjmij i włóż, może coś poruszyłeś bawiąc się z prockami.

Nowy procesor jest kompatybilny z płytą główną? Innymi słowy: czy płyta główna ma i5-2400 na liście obsługiwanych procesorów?

Jest

Tak, jest na 100% bo ludzie nawet na tej płycie głównej robili testy z tym procesorem :slight_smile:

hm… jak już będziesz oglądał, to zrób fotkę lub spisz numer płyt. Może to cholera jakaś rewizja bez obsługi I5?

No niby na tym procku na tej płycie działa

Dalej nic po tym co napisaliście, chyba muszę przestać kupować samemu podzespoły bo nie potrafię odpowiednio dobrać :confused:

Procesor dobrałeś dobry. Powinien działać z tą płytą główną. Jest na liście procesorów obsługiwanych przez tą płytę. Po prostu może masz pecha i kupiłeś niesprawny układ. A szkoda. Bo zysk wydajności między tym Pentiumem co masz a tą i5 tą ponad 100%.

Raczej uszkodzona sztuka, jak coś byś znowu chciał, to nie ryzykuj stówki znowu i weź nawet tańszą i3. Jak nie grasz, to i tak przejście z G będzie szokiem. No i do obecnej platformy i tak sensownej karty nie dasz.

Czyli zamiast używanego i5 kupić nowe i3?

Nie, kup używaną i3, one chodzą po 20 złotych, z używanym sprzętem tak bywa, że 10 latki martwe… Tu zas strata niedużą. https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=i3%202100&order=p&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-4-0205

A i to było podejrzane jak kupowałem tą i5, https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-2300-4x2-80ghz-6mb-lga1155-8905479228?reco_id=ab3ff3f4-54cf-11ea-8031-246e9680c108&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Niby i5-2300, przyszedł nie działający 2400

Zakup na odległość, masz dwa tygodnie na zwrot. Zapakuj, wyślij z powrotem i tyle.

Kupiłeś od firmy, zadzwoń lub napisz maila.
Na pewno zaproponują wymianę na inny lub zwrot.

Czyli mogę zwrócić i przyślą mi z powrotem moje pieniądze?

A w jakiej formie będą te pieniądze? Na konto czy jak?

Mozęsz, jeżeli kupiłeś w firmie, odstąpić od umowy zawartej na odległość wterminie 14 dni bez podania powodu, nie to nie piszesz o gwarancji. Tylko odstępujesz, bo nie spełnił oczekiwań. Proszę zwrot na konto.

A nawet jak spełnił, to i tak może odstąpić. Nie ma obowiązku/potrzeby uzasadniania przyczyny zwrotu.