Nowy procesor, komputer nie wstaje :/

Witam, mianowicie ostatnio zakupiłem procesor (i5-2400) do mojego komputera który ma Pentium G620 no i po włożeniu nowego procesora wyczyszczeniu go, nałożeniu pasty i przykręceniu oraz podpięciu chłodzenia komputer nie wstaje. To znaczy włącza się, wszystko się uruchamia wentylatorki i tak dalej, ale dioda która dotychczas się świeciła na niebiesko, nie daje żadnego światełka, brak obrazu na monitorze i chłodzenie zwiększa swoje obroty, lecz to normalne bo start systemu zabiera dużo mocy na procesorze tylko że ten start systemu trwałby w nieskończoność gdybym nie wyłączył PC :confused:. Po włożeniu starego pentiuma wszystko działa. Być może jest bios do aktualizacji ?

CPU: Pentium G620

GPU: GeForce GT 710

Pamięć Operacyjna: 8gb 2x4 DDR3 1333mhz

Zasilacz 280 WAT

EDIT: Płyta główna Fujitsu D3062-A1
Komputer: Fujitsu ESPRIMO P900

1 polubienie

Dziesięcioletni “nowy” procesor? Jak nowy to powinien być na gwarancji i go wymień w sklepie.

Nie, nie nowy, ale 100% sprawny

Z jakiego źródła?

Kupiony na allegro od super sprzedawcy :stuck_out_tongue:

jestem na 70-80% pewny że to problem ze starym biosem :confused: Już aktualizowałem go do najnowszej wersji z poziomu windows, a aktualizacja ze strony producenta pisze tam że z 2015 roku V4.6.4.0

Ja bym postawił na zbyt słaby zasilacz - nie masz drugiego na podmianę?

Nie, nie mam aczkolwiek myślę że to nie zasilacz bo karta która znajduje się w tym pc to minimum chyba albo rekomendowane 300w i działa już z 8 miesięcy

Tak jak pisałem zaktualizowałem już bios jeszcze nie sprawdzając czy działa nowy procek ale mam wersję najlepszą jak na razie ze strony producenta 4.6.4.0 R1.29.0 a u innych kilka lat temu była ta sama 4.6.4.0 tylko zmniejszyło się to drugie, więc myślę że na tej wersji mogłoby zadziałać?

Powiedz mi dwie rzeczy:

  1. Czy po wyjęciu karty graficznej i na integrze też nie ma obrazu?
  2. Czy reinstalowałes Windowsa? Istnieje spora szansa, że nie wstanie.
  3. Wyjmij procek i popatrz na PINY.
    Jeżeli 1&3 nie pomogą, to 90% procek jest uwalony.
  1. Nie ma obrazu wcale :confused:

  2. Nie reinstalowałem windowsa :stuck_out_tongue:

  3. Piny są ok bo stary proc działa a nowy też działa tylko powoduje nie uruchomienie się systemu :[

Nieprawda. :wink:
System systemem, ale wyjmij sobie dysk i powinien wejść BIOS, nawet z Windowsem na start powinieneś widzieć komunikaty BIOS. Jeżeli nie ma ich, to winny wydaje się procek. :wink:

Na razie nie będę nic kombinował z innymi rzeczami, dzisiaj spróbuję uruchomić komputer z nowym procesorem tylko że na najnowszej wersji biosu jak nie zadziała to wtedy zacznę kombinować z dyskiem i innymi

Zaczynasz od końca. Odpięcia kabelka Sata od dysku jest czynnością zajmującą 5 sekund i nie niesie żadnego ryzyka. Zabawa z BIOS zawsze jakieś niesie i przy szczególnym pechu, np. brak prądu, kończy się uceglona płytą. :wink:

Ale jak mam już wgraną tą najnowszą wersję Biosu to brak prądu mi raczej nie zaszkodzi już dalej ?

  1. Wyłącz komputer, wyjmij baterię CMOS z płyty, odłącz kabel SATA od dysku.
  2. Zainstaluj nowy procesor.
  3. Włóż ponownie baterię.
  4. Sprawdź czy komputer uruchamia się poprawnie.

Uwaga po zresetowaniu ustawień BIOSu, obraz może być wyświetlany na zintegrowanej karcie graficznej, więc sprawdź oba wyjścia obrazu.

Jeżeli zamiast ekranu BIOSu zobaczysz czarny ekran, to najprawdopodobniej procesor jest uszkodzony.

Ekran BIOSu bez podłączonego dysku rozumiem ? Ok zobaczymy

Kartę graficzną dla 100% pewności też odepnij, zresztą ona tyle warta co integra. :wink:

Czekaj, nie rozumiem dlaczego mam jeszcze grafikę odłączać?

Żeby wyeliminować dodatkowy element z układanki i zmniejszyć o 20W pobór mocy zestawu do poziomu ze starym GXXX?