Nowy procesor, komputer sie nie wlacza

Witam, a więc po zamontowaniu nowego proceseora, wszystko jest ok ale po włączeniu systemu mam czarny ekran i tylko takie 2 sygnaly “Pip Pip” Wszystko podlaczalem od nowa, prosze help:)

Cześć

Podaj jaką masz płytę główną i jaki procesor zamontowałeś.

Wcześniej wszystko działało poprawnie?

Procesor jest poprawnie zamontowany?

Sprawdzałeś pamięci?

Czy wersja BIOS, który jest zainstalowany na płycie na pewno wspiera twój procesor?

asus p4pe2-x

procesor dzialac powinien z nią. Poza tym próbowałem włączyć kompa ze starym CPU i mam to samo. :confused: co może być przyczyna? Bios phoenix dźwięk mam taki jak jest jeden sygnał jak sie włącza normalnie to mam takie dwa (pip pip).

Cześć

Gniazdo procesora nie jest uszkodzone?

Czytaj wyżej stary na pewno jest sprawny a mimo to komputer nie odpala.

Cześć

Nie pytam się czy procesor stary bądź nowy jest sprawny tylko czy przy instalacji nowego nie uszkodziłeś przypadkiem gniazda od proceosra.

Nie ma takiej opcji wszedł luźno. To akurat umiem robić:/

A odłączyłeś komputer od zasilania, kiedy wkładałeś nowy procesor??

Tak, na chwilę chodził bez radiatora bo piny nie dopiely sie ale po chwili poprawilem i ■■■■.

Dodane 10.01.2013 (Cz) 18:58

Spalona płyta główna?

To masz odpowiedź… coś zjarałeś/uszkodziłeś… możliwe że socket razem z procesorem

Dla mnie dziwne jest to że jak to piny się nie dopięły?

Jak coś się nie dopina i nie jest w 100% odpowiednio zamontowane to się nie włącza kompa, a bez radiatora na nowych prockach odpalać to już porażka

Poczekaj poczekaj, komputer Ci wstaje ale system się nie uruchamia? Bo napisałeś że wszystko ok, tylko przy włączeniu systemu restartuje się z dwoma piknięciami??

BIOS AWARD i PHOENIX AWARD

1 krótki - wszystko w porządku.

1 długi - błąd pamięci

1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM

1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak

Powtarzający - błąd pamięci RAM

Zmienny niski i wysoki - błąd procesora

Podczas pracy komputera – przegrzanie procesora :slight_smile:

20130110194338.png

Jak to bez radiatora na nowych prockasz? Wsadzilem do gniazda i wyglądało ok ale wentylator od procka nie działal to szybko wyłączylem i podpiąłem jeszcze raz.

Komputer mi wstaje ale nie nie mam obrazu nic. Tylko dwa pikniecia. Prawdopodobnie system sie resetuje, ale nie jestem pewien.

Dodane 10.01.2013 (Cz) 19:45

Mam phoenixa, żaden z tych co wymieniles.

2 krótkie piknięcia na BIOS-ie Phoenix to błąd procesora ( patrz screen , pierwsza pozycja 1-1-2) , lub jak jest niski ton ( nie piszczący) to błąd płyty głównej , nic innego.

Napisz jaki to dokładnie procesor - nazwa i model.

Tutaj lista wspieranych modeli procesora do tej płyty , sprawdź czy obsługuje ten co włożyłeś , jeśli go nie ma to nie obsługuje go i są problemy.

Pasta termo chłodząca na procesor była nałożona ?

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … PE2X/#CPUS

Spróbuj podłożyć “stary” procesor o ile jeszcze go masz, i zobacz czy komp wstaje na starym procku

P4 2.66GHz 512/533

stary: Intel Celeron 1.7GHz

Dodane 10.01.2013 (Cz) 19:58

juz pisalem ze zamontowanie starego który na pewno był sprawny nic nie daje

Nie ma żadnych komunikatów na monitorze na tym “czarnym ekranie” ?

Nie, jak odłączyłem ram to komputer się ich domagał włożyłem i 2 sygnały wrocily. Jak odłączyłem GPU to na ekranie coś tam miałem żeby kable wsadzic.

Aktualizowałeś BIOS przed zmianą procesora , przeważnie tego wymaga płyta główna.

Wyłącz komputer, znajdź baterię na płycie głównej, wyciągnij na 10 minut, wsadź z powrotem i odpal kompa. Zobacz efekt i napisz co i jak.